Podczas mistrzostw świata na trybunach można nie tylko spotkać największe gwiazdy światowej piłki ręcznej, ale też kibicować  ramię w ramię z legendą piłki nożnej! Z trybun spotkania ogląda bowiem Frank de Boer – jeden z najsłynniejszych zawodników w historii holenderskiego futbolu. 

Były zawodnik między innymi Ajaxu Amsterdam i FC Barcelony przyjechał do stolicy województwa świętokrzyskiego, by wspierać swoją córkę – Beau, która gra na skrzydle w reprezentacji Holandii. Gdy zasiadł na trybunach Hali Politechniki, szybko został rozpoznany, a po chwili już ustawiła się do niego kolejka chętnych po zdjęcia i autografy. Wykorzystaliśmy okazję, by zadać mu kilka pytań – między innymi o to, co wie o mieście gospodarzu.

– Wiem, że w Kielcach gra jedna z najlepszych drużyn w Europie i to z pewnością jest prawdziwe miasto piłki ręcznej. Przyjechałem dopiero w poniedziałek, zdążyłem zobaczyć tylko halę, ale słyszałem dużo dobrego o mieście. Rodzice innych dziewcząt byli tu kilka dni wcześniej i mówili mi, że centrum jest bardzo ładne. Na pewno to sprawdzę! – zapewnił De Boer.

Holender zdradził także jak to się stało, że jego córka wybrała szczypiorniaka. – Moja mama grała w piłkę ręczną, tak samo jak moja żona, gdy była młoda. Skończyła z treningami, gdy zaczęła spotykać się ze mną – to było wtedy, gdy zostałem profesjonalnym piłkarzem. Zawsze lubiliśmy grać w piłkę ręczną, moja córka zaczęła swoją przygodę w lokalnym klubie, a teraz występuje w najlepszej drużynie w Holandii – w tym roku zdobyła mistrzostwo kraju. Uwielbia grać w piłkę ręczną, a dla mnie jako rodzica to jest najważniejsze. Jedna z moich młodszych córek także gra, ale na nieco niższym poziomie – powiedział.

Co najbardziej podoba mu się w tym sporcie? – To bardzo szybka gra. Świetnie się ją ogląda, bo pada bardzo dużo bramek. Trzeba jednak powiedzieć, że to też bardzo trudny sport – opierający się na taktyce, bieganiu, dużą rolę odgrywa też technika. Wszystkie te rzeczy sprawiają, że naprawdę bardzo go lubię.

Aneta Szypnicka, Wojciech Staniec/ fot. PRESS FOCUS/ZPRP