Pewne zwycięstwo reprezentacji Rosjanek! Broniące tytułu mistrzyń świata zawodniczki wysoko pokonały w pierwszym meczu mistrzostw Argentynę.

Rosjanki dobrze weszły w to spotkanie. Duża w tym zasługa gry obronnej, na efekty nie trzeba było długo czekać i w 14. minucie prowadziły już 8:4. Z czasem Argentyna zaczęła grać lepiej i zmniejszyła straty do trzech trafień. Jednak wtedy ich gra się zacięła i znów miały spore problemy ze skutecznością, Rosjanki zdobyły sześć bramek z rzędu i pewnie wygrały pierwszą połowę.

Po przerwie broniące tytułu mistrzyń świata Rosjanki pokazały swoją moc. Ich przewaga z każdą kolejną minutą rosła, a w 41. minucie wynosiła już piętnaście bramek! W kolejnych minutach ich przewaga już tylko rosła. Argentynki nie były w stanie dotrzymać kroku rozpędzonym Rosjankom, które odniosły wysokie zwycięstwo.

Rosja – Argentyna 43:14 (17:8)

Rosja: Kolesnikova, Vereshchak – Cherniaeva 3, Mikhaylichenko 5, Sheina 1, Sinelnikova 1, Krakhmaleva, Turusina 4,  Skivko 3, Maslova 5, Sidnina 5, Kirdiasheva 5, Levchina 6, Mukhina 1, Smirnova 2, Karabutova

Argentyna: Bohner, Carrido – Prado, Viviers 2, Bono 4, Cavo 2, Rios, Rivero 2, Peletay Rittaco 1, Villarazza, Irribarria 1, Vazquez, Garrido, Azcune, Ballada, Baggio 2, Coccuini

WYPOWIEDZI:

Liubov Sidoricheva (trenerka, reprezentacja Rosji): – Oglądałyśmy materiały wideo z meczów Argentyny i dobrze przygotowałyśmy się do tego spotkania. Teraz czeka nas mecz z reprezentacją Chin, ale nie mamy wielu informacji o tej drużynie. Dopiero teraz oglądałyśmy ich mecz na mistrzostwach.

Gisele Pintos (trenerka, reprezentacja Argentyny): – Mecz z Rosjankami – obecnymi mistrzyniami to był nasz pierwszy mecz dlatego dziewczyny były zdenerwowane i popełniły wiele błędów szczególnie w ataku.

Carolina Bono (zawodniczka, reprezentacja Argentyny): To był bardzo trudny mecz. Przeciwniczki były od nas zdecydowanie lepsze. Postaramy się zapomnieć o dzisiejszej porażce i skupić się na kolejnym spotkaniu i naszym przeciwniku jakim jest Japonia.