Na przeciwko siebie stanęły dwie ekipy z Europy. Obie dobrze zagrały w obronie lecz to Węgierki odniosły triumf. Zrobiły mniej błędów w ataku i teraz mogą cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w grupie.

Już od pierwszych minut spotkanie było niezwykle zacięte. Zarówno Szwedki jak i Węgierki grały mocno w obornie. Świadczyć o tym może fakt,że sędzia w ciągu trzydziestu minut podyktował trzy razy rzut karny dla ekipy Madziarów. Sprawiło to,że zawodniczki znad Balatonu odskoczyły rywalkom (9:6) i już do końca pierwszej połowy utrzymywały przewagę na poziomie trzech,czterech bramek .

Druga część spotkania przebiegała pod dyktando zespołu z Węgier. Dziewczęta konsekwentnie wykorzystywały rzuty karne. Egzekutorką okazała się Tamara Pal, która zdobyła pięć bramek z siódmego metra. Została zatrzymana dopiero w 50. minucie przez bramkarkę Szwecji – Tildę Espling-ek. Zespół ze Skandynawii próbowal odwrócić przebieg spotkania lecz ta sztuka im się nie udała i musiały uznać wyższość przeciwniczek.

WĘGRY-SZWECJA  29 : 24  (15:12)

WĘGRY: Magera,Szabo,Herczeg – Albek 2, Schatzl 3, Simon 2,Vamos 4 ,Varga, Kellermann,  Arany, Pal 8, Kuczora 4, Szilovics 1, Borgyos 1, Banfai 3, Toth 1.

SZWECJA : Lundahl, Hultberg-Dahlgren, Espling-ek – Alm 2, Cardell 2, Moreno 2, Wahlstrom 1, Wallenberg 3, Sandberg , Dahlstrom 1, Jarvin, Dano 4, Sjostrand Hallman 2, Schelin 2, Andersson 4, Dahlberg 1.

WYPOWIEDZI:

Peter Dr.Woth drugi trener reprezentacji Węgier:  Bardzo dobrze graliśmy dzisiaj w obornie i dzięki temu wygraliśmy. Cieszymy się bardzo,że udało się zrobić mało błędów zarówno w obronie jak i ataku. Musimy ochłonąć i zacząć myśleć o następnym meczu.

Niklas Harris, trener reprezentacji Szwecji: Myślę, że zagraliśmy dobry mecz. Węgierki to przecież bardzo dobry zespół, może nawet faworyt całych mistrzostw. Uważam, że na ich tle zaprezentowaliśmy się dobrze. Co prawda przegraliśmy pięcioma bramkami, szkoda, ale musimy walczyć dalej. Chcemy znaleźć się w 1/8 finału. Potem walczyć o kazdy stopień wyżej.