We wtorek, 7 sierpnia rozpoczynają się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet do lat 18. Rywalizacja, od godzin porannych będzie toczyć się w dwóch kieleckich halach, Hali Legionów i Hali Politechniki Świętokrzyskiej. O godz. 17:45 w pierwszej z nich odbędzie się ceremonia otwarcia turnieju, a tuż po niej, w swoim debiucie na tej rangi imprezie, gospodynie podejmą egzotyczną drużynę Angoli.

HALA LEGIONÓW

W Hali Legionów dziś wszystko się zacznie. To właśnie tutaj, o godz. 17:45 wystartuje ceremonia otwarcia. Gwiazdy światowej piłki ręcznej na trybunach, wspaniała oprawa artystyczna i muzyczny gość specjalny – tego nie można przegapić! Tuż po niej na parkiet wyjdą gospodynie, które podejmą Angolę – zespół egzotyczny i nieobliczalny, dysponujący dobrymi rozgrywającymi oraz słynący z mocnej defensywy i gry jeden na jeden. Polki, niesione dopingiem własnej publiczności, wśród której na trybunach zasiądą gwiazdy światowej piłki ręcznej, stawią czoła pierwszemu wyzwaniu, które z pewnością tego dnia będzie cieszyć się największym zainteresowaniem miejscowych kibiców.

Rozgrywki w Hali Legionów startują jednak znacznie wcześniej. Już o godz. 10 na parkiet wyjdą pierwsze dwie reprezentacje, mistrzynie Europy z 2017 roku i zawodniczki, które rzutem na taśmę załapały się na występ w turnieju, zastępując Brazylię, która musiała się z niego wycofać zaledwie kilka dni temu. Tego dnia zobaczymy też nieco bałkańskiej i skandynawskiej piłki ręcznej, wzbogaconej akcentami z egzotycznych rejonów świata, m.in. Egiptu i Chile.

 

GRUPA A

10:00 GER – AUT

12:00 ROU – SVK

17:45 CEREMONIA OTWARCIA

18:30 POL – ANG

 

GRUPA B

14:00 DEN – CRO

16:00 HUN – SWE

20:30 EGY – CHI

 

HALA POLITECHNIKI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ

Tylko cztery zespoły brały udział we wszystkich siedmiu edycjach mistrzostw świata kobiet do lat 18, a aż trzy spośród nich będzie można podziwiać w Hali Politechniki Świętokrzyskiej. Mowa o Japonkach, Koreankach z południa i Francuzkach.

Oczy fanów piłki ręcznej powinny być zwrócone przede wszystkim na Rosjanki i Koreanki, które przed dwoma laty w Bratysławie wywalczyły złote i brązowe medale, ale nie oznacza to, że gra pozostałych zespołów nie przyniesie ogromnych emocji. Wielkie ambicje mają Norweżki, Hiszpanki, czy Francuzki.

Sporo ciekawych zagrań zaprezentują z kolei z pewnością Chinki, Tunezyjki czy Argentynki, których styl gry znacznie różni się od tego znanego nam z europejskich parkietów.

 

GRUPA C

10:00 NOR – CHN

12:00 RUS – ARG

14:00 JPN – NED

 

GRUPA D

16:00 KOR – TUN

18:00 FRA – MNE

20:00 ESP – KAZ

 

ADRESY

Hala Legionów – ul. Leszka Drogosza 2, 25-093 Kielce

Hala Politechniki Świętokrzyskiej – al. Tysiąclecia państwa polskiego 7, 25-314 Kielce

 

Magda Pluszewska, Aneta Szypnicka, fot. Anna Benicewicz-Miazga