Drugie zwycięstwo w tym turnieju odniosła reprezentacja Francji, która pokonała Tunezję 27:22.

Pojedynek Tunezji i Francji rozpoczął środowe zmagania w Hali Politechniki. Spotkanie to lepiej zaczęły zawodniczki z Francji. Tunezyjki próbowały ratować sytuację i mocno rotowały system gry w obronie, grały w bardzo agresywnym i wysokim systemie 3:3, ale też w tradycyjnym 6:0. Jednak na niewiele się to zdało, gdyż w całej pierwszej połowie rzuciły zaledwie sześć bramek, a straciły ich aż piętnaście.

Druga odsłona spotkania zaczęła się mocne uderzenia Francji, która rzuciła trzy bramki z rzędu. Tunezja w tej połowie pierwszą bramkę rzuciła dopiero po ośmiu minutach gry. W kolejnych minutach obraz gry nie uległ zmianie. Tunezja swoją bramkę nr 10 rzuciła dopiero w 23. minucie. Francja kontrolowała boiskowe wydarzenia i nie pozwalała na wiele rywalkom. Dzięki temu zasłużenie wygrała to spotkanie.

Tunezja – Francja 12:27 (6:15)

Tunezja: Naoui, Mkadem, Reguigui – Mhadhbi 1, Maaref, Eloui, Aouij 9, Yaccoub 1, Chabbi, Bouchalghouma, Zalfani, Arifa, Chandarli 1, Masri, Ayachi, Azri

Francja: Portes, Andre – Peillon 4, Leblevec 2, Mairot 2, Louis 3, Di Rocco 3, Lasm 2, Wajoka 2, Pora, Mo0re, Outtara 2, Jarrige 3, Dembele 3, Foppa, Jacques 1

Wojciech Staniec, fot. PRESSFOCUS/ZPRP

WYPOWIEDZI:

Laurent Puigsegur (trener reprezentacji Francji): To był dobry mecz. Cały zespół zagrał bardzo dobrze. Jako trener jestem bardzo zadowolony, ponieważ wiem że każda zawodniczka z mojej drużyny reprezentuje wysoki poziom. Jestem bardzo usatysfakcjonowany z postawy naszej bramkarki. Teraz czeka nas dzień przerwy, potem musimy zmierzyć się z zespołami Korei i Hiszpanii. To będzie dla nas prawdziwy test ponieważ nie wiemy zbyt dużo o reprezentacji Korei. Nie graliśmy przeciwko niej. Hiszpanie znamy, ale to nie będzie łatwa przeprawa, ponieważ to bardzo dobry zespół. Jeśli chcemy zająć pierwsze miejsce w grupie musimy wygrać. W moje drużynie mam naprawdę utalentowane zawodniczki, chciałbym jednak popracować nad ich koncentracją.

Yessine Arfa (dyrektor reprezentacji Tunezji): Dwa bardzo trudne mecze już za nami. Teraz pomimo przegranej atmosfera w drużynie jest dużo lepsza. Jestesmy gotowi aby rozpocząć ten turniej na nowo. Mecze, które przegraliśmy pozwoliły nam przygotować się na kolejne wyzwania.