Po jednym dniu odpoczynku szczypiornistki rywalizujące w grupach A i C wrócą w czwartek na parkiety Hali Legionów i Politechniki Świętokrzyskiej. Miejscowi kibice z pewnością najbardziej czekają na mecz reprezentantek Polski, ale i w innych spotkaniach będzie aż kipiało od emocji!

HALA LEGIONÓW

To będzie dzień par mieszanych! Drużyny, które na otwarcie zawodów przegrały swoje pojedynki, zmierzą się z ekipami, które swoje wygrały. O szesnastej ekipa „last minute” z Austrii zagra z Rumunkami, które minimalnie, bo jedną bramką, zwyciężyły we wtorek ze Słowaczkami. Te z kolei, w następnym tego dnia spotkaniu staną na przeciwko gospodyń. Przed Polkami z jednej strony nieco łatwiejsze zadanie, bo Słowacja to zespół bardziej przewidywalny i usystematyzowany niż egzotyczna Angola, z drugiej strony może się okazać, że będzie sporo trudniej, bo przeciwniczki górują nad biało-czerwonymi doświadczeniem, są bardziej ograne na wysokiej rangi turniejach. Na koniec prawdopodobnie dość jednostronny mecz – Angolki zmierzą się z mistrzyniami Europy z 2017 r., Niemkami,  które na dzień dobry pokonały Austrię dziewięcioma bramkami.

GRUPA A

16:00 AUT – ROU

18:00 SVK – POL

20:00 ANG – GER

HALA POLITECHNIKI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ

W pierwszym spotkaniu zmierzą się ze sobą szczypiornistki z Chin i Rosji. Chinki na otwarcie turnieju przegrały z Norweżkami, dlatego w drugim meczu będą mocno zmotywowane, by zdobyć punkty. W znacznie lepszej sytuacji są Rosjanki, które rozgromiły Argentynę. Przedstawiciele sztabu szkoleniowego przyznawali jednak, że przed tamtym pojedynkiem mieli bardzo dużo materiałów do analizy i na temat rywali wiedzieli wszystko, a teraz będzie już zupełnie inaczej.

Ciekawie zapowiada się europejska bitwa między Holenderkami i Norweżkami. Oba zespoły zwyciężyły w swoich pierwszych starciach i nie ukrywają, że interesuje je zajęcie pierwszego miejsca  w grupie. Na zakończenie dnia rywalizacji o pierwsze punkty w turnieju będą natomiast walczyły Argentynki z Japonkami.

GRUPA C

16:00 CHN – RUS

18:00 NED – NOR

20:00 ARG – JPN

ADRESY

Hala Legionów – ul. Leszka Drogosza 2, 25-093 Kielce

Hala Politechniki Świętokrzyskiej – al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7, 25-314

Aneta Szypnicka, Magda Pluszewska, fot. PRESSFOCUS/ZPRP