Podopieczne Laurenta Puigseura odniosły trzecie zwycięstwo podczas mistrzostw świata. Tym razem pokonały Hiszpanki 29:25.

Początek meczu w wykonaniu obu drużyn był nieco chaotyczny, ale zawodniczki szybko opanowały nerwy i spotkanie zrobiło się naprawdę wyrównane. Około dwudziestej minuty pojedynku przewaga przechyliła się w stronę Trójkolorowych. Hiszpankom szczególnie we znaki dawała się twarda obrona Francuzek – zdobywanie każdej bramki przychodziło im z niemałym trudem.

Wystarczył moment, by Francuzki wypracowały pięciobramowe prowadzenie. Ich rywalki ani myślały się jednak poddawać, szybko rzuciły się do odrabiania start i udało im się je zmniejszyć do dwóch trafień. Do remisu nie udało się jednak doprowadzić, a po chwili reprezentantki Les Blues znów odskoczyły.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęły Hiszpanki – w osiem minut rzuciły pięć bramek, podczas gdy ich rywalki zdołały trafić tylko raz. Efekt? Na tablicy wyników znów pojawił się remis, a walka stała się jeszcze bardziej zażarta. Francuzki ponownie jednak udowodniły, że doskonale radzą sobie w trudnych momentach – tym razem także szybko wzięły się do pracy i po chwili prowadziły trzema bramkami.

Tym razem Hiszpanki nie zdołały już odrobić strat, a ostatecznie przegrały 25:29.

FRANCJA – HISZPANIA 29:25 (15:11)

Francja: Portes, Andre – Peillon 5, Leblevec 1, Mairot 2, Louis, Di Rocco 1, Lasm 4, Wajoka 3, Pora, Moore, Uuattara, Jarrige 1, Dembele 3, Foffa 7, Jacques 2

Hiszpania: Suarez Martinez-Gandia, Wiggings – Palomo, Fernandez-Agusti 3, Sobrepera 7, Spugnini 2, Vallina 1, Morales 2, Martinez 1, Moles 2, Mendez 2, Arcos 1, Diaz 1, Capdevilla 1, Loidi 1, Quevedo 1

Aneta Szypnicka, fot. PRESSFOCUS/ZPRP

WYPOWIEDZI

Laurent Puiqseur, trener reprezentacji Francji: Hiszpania to świetny zespół, potrafiący grać dobrze na każdej pozycji. Pojedynki z tą drużyną są zawsze bardzo trudne. Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa. Jesteśmy pewni wyjścia z grupy, o pierwszym miejscu zdecyduje pojedynek z Koreą.

Alfredo Rodriguez Alvarez, trener reprezentacji Hiszpanii: Pomimo tego, że przegraliśmy jestem bardzo dumny z mojego zespołu, ponieważ walczyliśmy. Mam nadzieję, że z meczu na mecz będziemy grać coraz lepiej i rozwiniemy nasze umiejętności.