Dunki były zdecydowanym faworytem tego spotkania. Jednak Egipcjanki nie poddały się łatwo i walczyły zawzięcie o zwycięstwo. Ta sztuka udała się im tylko przez pierwszą połowę. Druga część spotkania należała już do ekipy ze Skandynawii, która zwyciężyła 

Pierwsze minuty meczu okazały się być falą błędów i nie wykorzystanych szans ekipy z Danii. Dziewczęta zdobyły swoją pierwszą bramkę dopiero w 7.minucie spotkania. Wcześniej pudłowały aż siedem razy. Nie potrafiły rzucić ani z dystansu ani wykorzystać rzutów karnych. Egipcjanki starały się wykorzystać słabą dyspozycję przeciwnika lecz nie pozwoliła im na to obrona ekipy ze Skandynawii. Na boisku wrzało. Nie obyło się bez przepychanek, wielu dwuminutowych kar. Dunki wyszły na dwubramkowe prowadzenie dopiero w 23.minucie meczu. Lecz prowadzenie do jednego trafienia zmniejszyła Laila Haitham Hammad Zaki, która po końcowej syrenie trafiła celnie z rzutu wolnego w bramkę Danii.

Druga część spotkania była całkowitą dominacją podopiecznych Flemminga Larsena. W grze Egipcjanek można było dostrzeć przebłyski dobrej gry lecz nie wystrczyły one, aby wybić z dobrego rytmu przeciwnika. Dodatkowym atutem Dunek była bramkarka – Anna Opstrup, która rozegrała świetny mecz. Reprezentacja znad Nilu, mimo niekorzystnego wyniku, walczyła zawzięcie. Niestety okupiły to spotkanie poważnie wyglądająca kontuzją jednej z zawodniczek. Po meczu pełnym potu i łez to Dunki cieszyły się z wygranej.

 

DANIA – EGIPT 24:15 (11:10)

DANIA: Askvist, Kristensen – Gamys 3, Hedegaard 1, Klostermann, Theil 1, Frokjaer-Jensen, Steffensen 3, Laursen 3, Moller 4, Hansen C. , Wierzba , Faartoft 2, Hansen A. 4, Halilcevic 3.

EGIPT:  Usama Abdelfatah Elshazly, Osama Ebeid Abdalla – Eslam Zaki Ahmed , Kassem Ibrahem Kassem, Ahmed Moussa Elshawarby 1, Refat Kamal Refaie 1, Tarek Morsy Khedr 1, Hany Mahmoud Mabrouk , Mohamed Rady Ahmed 6, Salah Elsayed Hassanein, Haitham Hammad Zaiki , Abdelrazek Ali Eid Ali 1, Emadaldien Mohamed Mahmoud, Mamdou Mohamed Mahmoud 3, Mohamed Gouda Wahdan, Khaled Fathy Ahmed 2.

WYPOWIEDZI: 

Flemming Dam Larsen, trener Danii: Zagraliśmy bardzo dobrą piłkę ręczną w dwóch ostatnich spotkaniach. Dzisiaj było nieco gorzej, szczególniew pierwszej połowie. Nie wiem dlaczego, ponieważ byliśmy bardzo pewni siebie, ale Egipt nas zaskoczył. Zagrali całkowicie inaczej niż się spodziewaliśmy. Nie myśleliśmy, że to będzie łatwy mecz, ale chcieliśmy zagrać jak najszybszą piłkę w ataku. W końcu udało się nam zbudować dziecięciobramkową przewagę.

 

Karolina Zielonka/fot.PRESSFOCUS/ZPRP

GALERIA: