Mistrzynie Europy z 2017 roku wygrywają mecz za meczem. W trzecim spotkaniu turniejowym pewnie pokonały Słowację, od początku obejmując niewielkie prowadzenie i powiększając je w toku spotkania.

Niemcy – Słowacja 27:19 (12:7)

Niemki od początku objęły minimalne prowadzenie nad rywalkami, realizując swoją grę. Po dziesięciu minutach ich przewaga wynosiła 6:3, a po kolejnych dziesięciu 8:5. Oba zespoły dość mozolnie zdobywały kolejne bramki, długo grając w ataku pozycyjnym, zanim udawało im się wypracować pozycje rzutowe. Od czasu do czasu udało się uskutecznić jakąś kontrę, ale też raczej w drugie tempo, aniżeli w pierwsze. Po trzydziestu minutach Niemki prowadziły ze Słowaczkami 12:7.

W drugiej połowie wydarzenia obrały znany w przypadku Niemek kurs – podopieczne Maika Nowaka kontrolowały przebieg spotkania, broniąc wypracowanej przewagi, a wręcz ją powiększając. Słowaczki starały się jak mogły, ale większość swoich akcji pchały przez środek obrony rywalek i tam też część z nich kończyły, nie przebijając się do pozycji rzutowej. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Niemek 27:19.

Zuzana Porvaznikova, asystentka trenera Niemiec: Bardzo cieszymy się z awansu do kolejnego etapu turnieju, ale nie poświęcamy temu faktowi zbyt dużej uwagi. Przed nami dzień wolny, a potem już czas na pełne skupienie  przed spotkaniem z gospodyniami!

Rasmus Poulsen, trener Słowacji: Porażka z Niemkami nie jest dla nas wielkim rozczarowaniem, to był satysfakcjonujący mecz. Oczywiście, chcielibyśmy osiągnąć lepszy wynik, ale ostatecznie mogło być dużo gorzej. Teraz naszym podstawowym celem jest wyjście z grupy, chcielibyśmy być w gronie tych szesnastu zespołów.

NIEMCY: Zenner, Waldenmaier – Uhlmann, Hausherr 2, Kockel 2, Weise 2, Andreas 4, Muehlner, Quist 4, Von Pereira 3, Agwunedu 2, Wulf, Neubrander 2, Golla 1, Michalczik 1, Bleckmann 4

SŁOWACJA: Opatova, Chudovska, Olahova – Trepacova 4, Marcincakova, Beluskova 1, Pastorekova 1, Meszaros 7, Ratvajska, Chovanova 1, Holincova 3, Kakascikova 2, Kosova, Michalkova, Galkova, Manczal