W swoim trzecim meczu na mistrzostwach reprezentacja Tunezji zagrała z Kazachstanem i wysoko wygrała.

To był bardzo ważny mecz dla obu tych drużyn, ponieważ w dwóch poprzednich spotkaniach schodziły one z parkietu pokonane. Tak więc stawką były pierwsze w mistrzostwach punkty. Tylko sam początek tego spotkania był wyrównany. Później zarysowała się przewaga Tunezji, która stopniowo, krok po kroku budowała sobie przewagę. Zawodniczki z Afryki wygrały pierwszą połowę 20:11.

Po przerwie oglądaliśmy nieco bardziej wyrównane spotkanie, ale cały czas Tunezyjki miały bezpieczną przewagę. Kazachstanowi udało się zmniejszyć stratę do siedmiu bramek, ale losów spotkanie nie udało się już zmienić. Bardzo dobre spotkanie rozegrała Tunezyjka Aouij Fadwa, która rzuciła 10 bramek. Ostatecznie ze zwycięstwa i pierwszych punktów w mistrzostwach cieszyła się drużyna z Afryki.

Tunezja – Kazachstan 36:26 (20:11)

Tunezja: Naoui, Mkadem, Reguigui – Mhadhbi 1, Maaref 1, Eloui 1, Aouij 10, Yaccoub 2, Chabbi, Bouchalghouma 2, Zalfani 7, Arifa 1, Chandarli 2, Masri 7, Ayachi, Azri 2

Kazachstan: Aitmagambetova, Zhanibekkyzy – Stepanova 5, Syzdykova 1, Zhaparova 5, Malysheva 1, Murzagul 4, Khamitova 2, Kirillova, Karymsak 1, Pernebek, Seitkassym 3, Iskakova 3

Wojciech Staniec, fot. PRESSFOCUS/ZPRP

WYPOWIEDZI:

Yessine Arfa (dyrektor reprezentacji, Tunezja): Jesteśmy tutaj, aby uczyć się i grać na jak najlepszym poziomie. Po dwóch trudnych meczach z utytułowanymi drużynami moglismy dać teraz szansę gry wszystkim zawodniczką. Ten mecz był dla nas bardzo ważny, ponieważ dzięki wygranej wciąż pozostajemy w grze o występ w następnej rundzie,