Bez niespodzianki w spotkaniu Szwecji z Chile. Skandynawki, pokonując drużynę z Ameryki Południowej 31:19, odniosły premierowe zwycięstwo w turnieju (po porażkach z Węgrami i Danią) i, zdobywając pierwsze dwa punkty, włączyły się do walki o awans z grupy.

Chilijki od samego początku spotkania postawiły bardzo trudne warunki faworytkom ze Szwecji. Reprezentacja Trzech Koron miała problemy ze sforsowaniem szczelnej defensywy drużyny z Ameryki Południowej. Po 20. minutach wciąż utrzymywał się remis (9:9). Skandynawki zdawały sobie jednak sprawę, że po dwóch porażkach znalazły się w trudnej sytuacji i dwa punkty w meczu z egzotycznym rywalem są ich obowiązkiem. Ku ich uciesze w końcówce pierwszej połowy Szwedki zaczęły wreszcie mozolnie budować przewagę, dzięki czemu na przerwę schodziły z czterema bramkami zaliczki (17:13).

Po zmianie stron obraz meczu był już bardzo jednostronny. Chilijki ewidentnie opadły z sił, Szwedki zaś konsekwentnie punktowały rywali. W ostrzeliwaniu rywali przodowała Isabelle Andersson – zdobywczyni dziewięciu bramek. Efektem potężna przewaga Szwedek na koniec spotkania, wynosząca aż dwanaście trafień.

SZWECJA – CHILE 31:19 (17:13)

SZWECJA: Lundahl, Hultberg-Dahlgren, Espling-ek – Alm 2, Cardell, Moreno 3, Wahlstrom 1, Wallenberg 5, Sandberg 3, Dahlstrom 4, Jarvin, Dano, Sjostrand Hallman 2, Schelin 1, Andersson 9, Dahlberg 1

CHILE: Cortez, Andrade – Parra 2, Baumann, Alvarez 4, Sepulveda 2, Araya 3, Sepulveda, Alarcon, Rebolledo 2, Gomez, Ramirez 1, Pacheco 5, Diaz, Gajardo, Yarelli.

Maciej Szarek, fot. PRESSFOCUS/ZPRP

WYPOWIEDZI:

Niklas Harris, trener reprezentacji Szwecji: Graliśmy dzisiaj bardzo szybko, tak jak w ostatnich dwóch spotkaniach. Bardzo lubmy grać w ten sposób. Ponadto byliśmy dzisiaj bardzo opanowani, spokojni. Pozwoliło nam to zagrać w naszym stylu – bardzo szybką piłkę ręczną. Dla mnie najlepszą zawodniczką była Isabelle Andersson, ale także nasza bramkarka Josefine Hultberg-Dahlgren zagrała dzisiaj świetne spotkanie. Zrobimy wszystko, aby znaleźć się w najlepszej ósemce turnieju.