Po bardzo ciekawym i trzymającym w napięciu do samego końca spotkania Korea ograła Hiszpanię 32:31.

Koreanki na początku spotkania miały sporego pecha, gdyż w pierwszych czterech minutach zmarnowały aż dwa karne (a w całej pierwszej połowie w sumie trzy). Jednak pomimo tego spotkanie było bardzo wyrównane. Hiszpanii udało się w pewnym momencie odskoczyć na dwa trafienia, ale zawodniczki z Azji straty szybko odrobiły i po pierwszej połowie był remis 15:15.

Po przerwie spotkanie było bardzo ciekawe. Koreanki grały bardzo wysoko w obronie, co sprawiało sporo problemów Hiszpankom. Z kolei zawodniczki z Azji raz po raz wyprowadzały liczne kontrataki. Dobre spotkanie rozegrywała hiszpańska bramkarka Nicole Wiggins Sancho. Wynik spotkania często oscylował wokół remisu. Tak było jeszcze pięć minut przed końcem spotkania, jednak później Korea zdobyła dwa gole. Sytuację próbował ratować jeszcze trener Alfredo Rodriguez Alvarez poprosił o czas, ale losów spotkania nie udało się już odmienić i to Korea cieszyła się z dwóch punktów.

Hiszpania – Korea 31:32 (15:15)

Hiszpania: Suarez Martinez-Gandia, Wiggings – Palomo 3, Fernandez-Agusti 1, Sobrepera 6, Spugnini 4, Vallina 1, Morales 5, Martinez, Moles, Mendez, Arcos 5, Diaz 3, Capdevilla 3, Loidi, Quevedo.

Korea: Yeo, Lee M. – Choi 1, Jeong Y. 1, Jeong H., Park, Son 1, Jo 1, Lee D. 3, Kim S. 8, Oh 6, Kim J., Kim H. 1, Park 1, Yun 8, Woo 3

Wojciech Staniec, fot. PRESSFOCUS/ZPRP

WYPOWIEDZI:

Seon Ok Oh (trenerka reprezentacji Korei): Dzisiejszy mecz był dla nas bardzo trudny. Mimo że popełniliśmy wiele błędów, udało nam się wygrać. Myślę, że to jest charakterystyczne dla azjatyckich drużyn, to jest nasza moc! Jeśli chodzi o naszą największą siłę, myślę, że możemy wskazać styl obrony i szybkość. Gramy 3: 2: 1 i to jest nasza przewaga.

Alfredo Rodriguez Alvarez (trener reprezentacji Hiszpanii): I think that was our best match in the tournament, I’m really happy with the work of all the players. I think that our inexperience decided about the result of the match. Korea is amazing team and they play really intelligent handball.