Spotkanie pomiędzy reprezentacją Egiptu i Węgier było miało wartość tylko dla zespołu z Europy, ponieważ ekipa znad Nilu ma nikłe szanse na dalszą grę w mistrzostwach. Dla Madziarek ten mecz był na wagę złota. Dzięki triumfowi 24:36 zostają w grze o pierwsze miejsce w grupie B.

Już od pierwszych minut reprezentacja Węgier pokazała swoje możliwości i dominację na boisku. W ataku grały konsekwentnie. Choć wydawało się, że z danej akcji nic już nie będzie, to i tak udawało się im zdobyć bramkę. Rzutami z dystansu popisywała się Anna Albek, a Tamara Pal nie raz zaskoczyła egipską bramkarkę rzutem z podłoża. Dodatkowym atutem Madziarek była bramkarka – Noemi Magera, która była w świetnej dyspozycji. To dzięki jej interwencjom Węgierki mogły grać szybkie kontrataki, których w pierwszej połowie było ponad dziesięć! Egipt próbował zatrzymać rozpędzoną „węgierską maszynę”, ale zgubiła ich ogromna ilość niepotrzebnych i łatwych błędów. Po pierwszej połowie Europejki prowadziły 8:21.

Drugie trzydzieści minut również rozegrane zostało pod dyktando Węgier. Nadal mocno stały w obronie, aby po chwili, ile sił w nogach, pędzić pod bramkę Egiptu i zdobyć gola. Szybkie kontrataki okazały się w tym meczu ich najmocniejszą stroną. Egipcjanki dawały z siebie wszystko, grały niezwykle ofiarnie. Zostawiły na boisku serce, ale nie wystarczyło to na pokonanie podopiecznych Beaty Bohus. Mecz zakończył się wysoką wygraną  na korzyść Madziarek.

EGIPT-WĘGRY  24:36  (8:21)

EGIPT: Usama Abdelfatah Elshazly, Osama Ebeid Abdalla – Kassem Ibrahem Kassem, Ahmed Moussa Elshawarby, Refat Kamal Refaie 1, Tarek Morsy Khedr 3, Hany Mahmoud Mabrouk 3, Mohamed Rady Ahmed 3, Salah Elsayed Hassanein, Haitham Hammad Zaiki 4, Abdelrazek Ali Eid Ali 3, Emadaldien Mohamed Mahmoud 1, Mamdou Mohamed Mahmoud 4, Mohamed Gouda Wahdan 1, Khaled Fathy Ahmed 1.

WĘGRY: Magera, Herczeg, Szabo – Albek 4, Schatzl 2, Simon 2, Vamos 2, Varga 2, Kellermann 1, Arany , Pal 6, Kuczora 2, Szilovics 2, Borgyos 5, Banfai 8, Toth .

WYPOWIEDZI:

Peter Dr.Woth, drugi trener reprezentacji Węgier: To nie był łatwy mecz dla nas. Dobrze zagraliśmy pierwszą połowę, a drugą? Bez komentarza. Teraz przed nami mecz przeciwko Danii. Mam nadzieję, że to będzie dobre spotkanie, które wygramy. Nie myślimy jeszcze o kolejnej fazie turnieju. Na razie chcemy być pierwsi w grupie.