Japonki pokonały Chiny i dzięki temu zajęły czwarte miejsce w grupie i zapewniły sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Na początku spotkania Chinki mały spore problemy ze skutecznością i zdobywaniem bramek. Pokazały się one z dobrej strony w poprzednich meczach, więc wydawać by się mogło, że podobnie będzie także w starciu z Japonkami. Pierwszy kwadrans tego jednak nie zwiastował, bo Japonia wygrała go 7:3. Później zdobywanie bramek przychodziło im łatwiej, ale przewaga jaką wypracowały Japonki była kluczowa i dzięki temu prowadziły one po pierwszej połowie 14:9.

Japonia rozpoczęła drugą połowę od serii czterech bramek. W kolejnych minutach utrzymywały one cały czas przewagę, która powoli i stopniowo powiększała się. To było drugie zwycięstwo Japonek na mistrzostwach. Dzięki temu wyszły one z grupy z czwartego miejsca.

Japonia – Chiny 26:20 (14:9)

Japonia: Kakizoe, Sakaki – Hashiguchi, Tsujino, Abe 4, Ito 5, Hattori, Yasuda 2, Okada 6, Hirano 3, Tanifuji 2, Kurebay, Emoto 1, Ujimura 1, Moriya 1, Ueda 1.

Chiny: Song, Zou – Huang 1, Liu 2, Zhu J., Chen 1, Tang 3, Lian, Zhu M. 2, Zhou 7, Wang, Sun 3, Mingyue, Sun Miaomiao, Li, Doi, Dong 1.

Wojciech Staniec, fot. PRESSFOCUS/ZPRP

WYPOWIEDZI:

Bin Zhang (trener reprezentacji Chin): Wynik jaki osiągnęła moja drużyna na etapie rozgrywek grupowych nie jest satysfakcjonujący. Naszym młodym zawodniczkom brakowało doświadczenia, dlatego popełniły sporo błędów w trakcie meczu.