Szwecja pokonała Egipt 23:28, czym zapewniła sobie awans do 1/8 finału młodzieżowych mistrzostw świata. Egipcjanki kończą zaś przygodę z mundialem bez choćby jednego punktu.

Od samego początku spotkania Szwedki nie chciały pozostawić złudzeń, kto jest lepszy. Skandynawki wyszły na parkiet bardzo skoncentrowane i narzuciły swój styl gry. Po 13. minutach prowadziły już 6:2. Egipt stać było jednak na zryw i doprowadzenie do remisu (9:9, 23 min.). Taki wynik utrzymywał się do 27. minuty (12:12). Końcówka pierwszej części spotkania należała jednak do Szwedek (14:13).

Po zmianie stron znów zaatakowały Skandynawki. To one otworzyły wynik drugiej połowy, po 10 minutach drugiej partii prowadziły już 18:15. Egipcjanki mimo trudnego położenia znów zdołały wrócić do meczu. Po kolejnych dziesięciu minutach na tablicy wyników widniał remis 20:20. Ostatnią fazę meczu lepiej rozegrały jednak Szwedki i to one cieszyły się ze zwycięstwa (23:28).

Tym samym znamy więc komplet uczestników fazy play off z grupy B: Węgry, Dania, Chorwacja i Szwecja. 5. i 6. miejsce zajęły drużyny z Chile i Egiptu.

EGIPT – SZWECJA 23:28 (13:14)

EGIPT: Usama Abdelfatah Elshazly, Osama Ebeid Abdalla – Kassem Ibrahem Kassem, Ahmed Moussa Elshawarby, Refat Kamal Refaie 1, Tarek Morsy Khedr 1, Hany Mahmoud Mabrouk 4, Mohamed Rady Ahmed 8, Salah Elsayed Hassanein 4, Haitham Hammad Zaiki, Abdelrazek Ali Eid Ali 4, Emadaldien Mohamed Mahmoud, Mamdou Mohamed Mahmoud 1, Mohamed Gouda Wahdan

SZWECJA: Lundahl, Hultberg-Dahlgren, Espling-ek – Alm, Cardell, Moreno 2, Wahlstrom, Wallenberg 1, Sandberg 2, Dahlstrom, Jarvin 1, Dano 9, Sjostrand Hallman 3, Schelin 2, Andersson 6, Dahlberg 2.

Maciej Szarek, fot. PRESSFOCUS/ZPRP

WYPOWIEDZI:

Niklas Harris, trener reprezentacji Szwecji: Jesteśmy bardzo szczęśliwi z awansu. Nie ważne z kim zagramy w kolejnej rundzie, czy to będą Niemcy czy Rumunia. Na pewno czeka nas ciężki mecz i dobre widowisko dla kibiców.