Pierwszy mecz o Puchar Prezydenta, w Hali Legionów, odbył się pomiędzy reprezentacją Angoli i Egiptu. Pierwsza z ekip swój jedyny punkt zdobyła sensacyjnie remisując z Rumunią. Egipcjanki nie zdołały wywalczyć ani jednego, ale wielokrotnie w swoich spotkaniach stwarzał swoim rywalom nie lada trudności. Środowy mecz okazał się lepszy w wykonaniu Angoli i to one zrobiły pierwszy krok w drodze do zdobycia Pucharu Prezydenta.

Mecz lepiej rozpoczął Egipt, który od razu wypracował sobie dwubramkową przewagę. Podczas gdy Angola popełniała wiele łatwych błędów, które uniemożliwiały im dojście do remisu. Jednak nerwy opanowały także zespół znad Nilu. Dzięki temu Angolki w piętnastej minucie spotkania zdobyły trzy bramki z rzędu i tym razem to one prowadziły. Później wynik meczu zmieniał się raz na korzyść jednego a potem drugiego zespołu. Ostatnie pięć minut okazało się słabszym okresem w grze obu ekip. Egipcjanki nie potrafiły dokładnie podać piłki do kontry, a Angola, choć przechwytywała podania, obijała słupki i bramkarkę przeciwniczek. W ostatnich sekundach meczu udało się im zdobyć dwa gole z rzędu i zejść do szatni z korzystnym dla nich wynikiem.

Druga część spotkania układała się po myśli Angolek. Nie wystrzegały się błędów, ale zbudowały przewagę, która w czterdziestej siódmej minucie wynosiła pięć bramek na ich korzyść. Egipt za wszelką cenę próbował zniwelować straty i doprowadzić do remisu. Jednak im się to nie udało. Angola zyskiwała coraz więcej pewności siebie, jednocześnie powiększając przewagę. Finalnie mecz zakończył się dla nich triumfem 26:17.

ANGOLA-EGIPT 26:17 (12:10)

ANGOLA: Frederico, Da Silva – Sucacuexe, Esteves, Kiala 8, Monteiro 2, Masseu 10, Castro, Tchitongua, Coio, Gabriel 1, Sebastaio 1, Ferreira, Rosario 4, Mateus.

EGIPT: Usama Abdelfatah Elshazly, Osama Ebeid Abdalla–Kassem Ibrahem Kassem, Ahmed Moussa Elshawarby 1, Refat Kamal Refaie, Tarek Morsy Khedr 3, Hany Mahmoud Mabrouk 2, Mohamed Rady Ahmed 1, Salah Elsayed Hassanein 1, Haitham Hammad Zaiki 1, Abdelrazek Ali Eid Ali 3, Emadaldien Mohamed Osman, Mamdou Mohamed Mahmoud 2, Mohamed Gouda Wahdan 1, Khaled Fathy Ahmed 2.

WYPOWIEDZI:

Danilo Gagliard Junior, trener reprezentacji Angoli: Wygraliśmy dzisiejsze spotkanie, ponieważ zrobiliśmy wszystko to, czego nie zdołaliśmy wykonać w poprzednich spotkaniach. Cały zespół spisał się bardzo dobrze. W następnym meczu postaramy się uzyskać taki sam rezultat jak dziś. Czyli spróbujemy skoncentrować się na spotkaniu i uzyskać jak najlepszy dla nas rezultat