Nie ma ma mocnych na reprezentację Rosji, która właśnie wysoko ograła Tunezję i w świetnym stylu awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata.

Rosjanki wygrały swoją grupę i były faworytem starcia z Tunezją. Wzorem poprzednich meczów od początku przewaga Rosjanek zaczęła rosną i już w 8. minucie miały one cztery bramki przewagi. Podopieczne trener Liubov Sidorichevej grały bardzo dobrze w obronie, a przez to wyprowadzały sporo kontr. Tunezyjki nie pozostawały dłużne i próbowały bardzo wysokiej i agresywnej defensywy 3-3. Ostatecznie po pierwszej połowie Rosjanki prowadziły 18:10.

Po wznowieniu gry Rosjanki w błyskawicznym tempie powiększały przewagę! Grały one niemal perfekcyjnie w każdym elemencie i w 39. minucie miały już trzynaście goli więcej niż Tunezyjki. Trener zespołu z Afryki próbował jeszcze ratować sytuację, wziął czas. Ale to na niewiele się zdało i Rosja w pewnym stylu awansowała do ćwierćfinału.

Rosja – Tunezja 36:16 (18:10)

Rosja: Kolesnikova, Vereshchak, Karabutowa – Cherniaeva 2, Mikhaylichenko 1, Sheina 4, Sinelnikova 2, Krakhmaleva 1, Turusina, Skivko 4, Maslova 2, Sidnina 3, Kirdiasheva 4, Levchina 6, Mukhina 2, Smirnova 3.

Tunezja: Naoui, Reguigui – Mhadhbi 1, Maaref, Eloui, Aouij 4, Yaacoub, Chabbi, Bouchalghouma 1, Zalfani 6, Arifa 2, Chandarli, Masri 2, Ayachi, Azri

WYPOWIEDZI:

Tatiana Berezniak (asystent trenera, Rosja): Ciężko gra się z takimi drużynami jak Tunezja, bo preferuje ona zupełnie inny styl niż my. W pierwszej połowie widać było, że dziewczyny z Tunezji próbowały zdobywać gole, a my lekko się rozleniwiłyśmy. Koniec końców wygrałyśmy. Teraz gramy z Danią, czeka nas interesujący mecz, Dania będzie walczyć, Rosja będzie walczyć. Zapraszam do oglądania tego spotkania.

Yessine Arfa (dyrektor reprezentacji Tunezji): Dzisiaj zagraliśmy dobrze jedynie przez pierwsze 25 minut. Gra przeciwko Rosji była za trudna biorąc pod uwagę warunki fizyczne. Musimy pracować bardzo ciężko, żeby osiągnąć wyższy poziom.