Po pierwszej połowie Norwegia prowadziła, ale po przerwie Hiszpanki zagrały niesamowite spotkanie i weszły do najlepszej ósemki mistrzostw.

Świetna gra w obronie i kapitalne parady bramkarskie – tak wyglądał początek tego pojedynku. Jako pierwsze nieznaczną przewagę zbudowały sobie Norweżki, które w 20. minucie wyszły na prowadzenie 7:4. Później obraz gry nie uległ zmianie, nadal padało mało bramek – w całej pierwszej połowie obie drużyny rzuciły ich w sumie tylko szesnaście, a nikomu nie udało się przekroczyć bariery dziesięciu goli.

Spotkanie przyśpieszyło po przerwie, a Hiszpania dość szybko doprowadziła do remisu, a chwilę później wyszły na prowadzenie. Zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego zaczęły się rozpędzać i odskoczyły na trzy bramki! Trener Norwegii próbował odwrócić losy spotkania, wziął czas. Norwegia nie powiedziała ostatniego słowa i zmniejszyła straty do jednego trafienia. Końcówka spotkania był bardzo zacięta i emocjonująca. Na 40 sekund przed końcem przy jednobramkowym prowadzeniu Hiszpanek trener Norwegii poprosił o czas. Nie udało się im zdobyć gola, a chwilę później to Hiszpania miała czas. Do końca pozostawało 16 sekund. Hiszpanki przeprowadziły udaną akcję, wygrały i awansowały do ćwierćfinału!

Hiszpania – Norwegia 20:18 (7:9)

Hiszpania: Wiggins, Suarez Martinez-Gandia – Palomo 2, Fernandez-Agusti 4, Sobrepera 6, Spugnini 3, Vallina, Morales 1, Martinez 3, Moles, Mendez, Arcos, Diaz, Capdevilla, Loidi 1, Quevedo.

Norwegia: Skogrand, Finneide – Oyerhamn 2, Hove 1, Kjolholdt 3, Deila T., Svele 3, Deila L. 1, Figenschau, Morch 1, Novak 3, Hansen, Sendi 1, Arnesen 2.

Wojciech Staniec, fot. PRESSFOCUS/ZPRP

WYPOWIEDZI:

Alfredo Rodriguez Alvarez (trener, reprezentacja Hiszpanii): Nie potrafię nawet wyrazić mojego szczęścia w tej chwili, ponieważ Norwegia jest jedną z najlepszych drużyn tego pokolenia. Po raz pierwszy ta generacja zawodniczek wygrała z Norwegią w oficjalnym meczu. Czujemy się fantastycznie.

Knut Ove Joa (trener, reprezentacja Norwegii): Mamy naprawdę dobry zespół, zdobyliśmy doświadczenie i teraz musimy się rozwijać.