Ze swojego pierwszego zwycięstwa w mistrzostwach świata cieszyły się reprezentantki Egiptu, które pokonały Kazachstan.

Na początek zmagań w Hali Politechniki rozegrano mecz, którego stawką było 23. miejsce w turnieju. Na przeciwko siebie stanęły zespoły, które wcześniej notowały porażki, czyli Kazachstan i Egipt. Było więc wiadomo, że tym razem ktoś będzie się cieszył z wygranej. Od początku nieznaczną przewagę miały zawodniczki z Afryki, jednak cały czas Kazachstan miał stratę tylko 1-2 bramek.
Po przerwie oglądaliśmy bardzo wyrównane spotkanie. W 48. minucie Kazachstan doprowadził do remisu 24:24, a później miał nawet szansę, aby wyjść na prowadzenie. To im się jednak nie udało, a swoją szansę wykorzystały Egipcjanki, zanotowały dobrą serię, zdobyły kilka bramek i dzięki temu wygrały to spotkanie.
Egipt – Kazachstan 31:25 (15:13)

Egipt: Elshazly, Abdalla– Kassem, Elshawarby 1, Refaie 4, Khedr 2, Mabrouk, Ahmed 9, Hassanein, Zaiki 6, Ali 1, Osman 2, Mahmoud 4, Wahdan, Ahmed 2

Kazachstan: Aitmagambetova, Zhanibekkyzy – Stepanova 9, Syzdykova 1, Zhaparova 4, Malysheva, Murzagul, Khamitova 2, Kirillova, Karymsak, Tolykbay, Pernebek 2, Seitkassym 1, Iskakova 6