Stawką meczu, pomiędzy reprezentacją Chile i Czarnogóry, było zdobycie Pucharu Prezydenta. Mecz zapowiadał się na niezwykle zacięte spotkanie, lecz to dziewczęta z Bałkanów od początku spotkania narzuciły swoje tempo gry, zbudowały przewagę, którą dotrzymały do końca meczu.

Pierwszą połowę lepiej rozpoczęła reprezentacja Czarnogóry, która już w piątej minucie prowadziła 0:3. Chilijki próbowały zdobyć pierwsze trafienie przez siedem minut. Bardzo dobrze w bramce spisywała się Madeleine Cortez, która wybroniłka kilka piłkek, w tym rzut karny. Jednak nie pomogło to jej koleżankom grającym w ataku. Czarnogórki bardzo dobrze spisywały się w defensywie, robiły wszystko, aby przeciwniczki nie zdołały przebić się jakimkolwiek rzutem. Dzięki temu po trzydziestu minutach posiadały bardzo wysoką przewagę 7:15.

Druga część spotkania niewiele różniła się od poprzedniej. Czarnogórki konsekwentnie zdobywały gole, aby choć na chwilę nie stracić prowadzenia. Nie miały żadnej chwili rozluźnienia, która mogła spowodować lepszą grę ich przeciwniczek. Chilijki znów pokazały ogormną wolę walki i to, że grają w piłkę ręczną nie tylko ciałem, ale też sercem. Po godzinie jednostronnego spotkania, ze zdobycia Pucharu Prezydenta i zajęcia 17.miejsca, cieszyła się reprezentacja Czarnogóry. Chile uplasowało się na 18.miejscu.

Po meczu odbyła się uroczysta ceremonia. Puchar Prezydenta, na ręce kapitana reprezentacji Czarnogóry, wręczyli Narcisa Lecusanu-członkini Komitetu Wykonawczego IHF oraz Zygfryd Kuchta-wiceprezes ZPRP ds. szkoleniowych.

CHILE-CZARNOGÓRA 16:30 (7:15)

CHILE: Cortez, Andrade – Parra ,Baumann, Alvarez 3, Sepulveda V. 2, Araya, Sepulveda C., Alarcon, Rebolledo 4, Gomez, Ramirez 4, Pacheco 3, Diaz, Gajardo, Yarelli.
CZARNOGÓRA:  Babović, Pandurević – Hetemi, Beharović 3, Bozović, Radović 3, Globarević, Popović, Djukić 4, Corović, Godec 4, Dzaferović Ka. 3, Vukcevic 3, Raicevic 6, Dzaferović Ks. 2, Knezevic 2.

WYPOWIEDZI:

Bojana Popović, trenerka reprezentacji Czarnogóry: W ciągu ostatnich trzech gier zdobyliśmy dodatkowe doświadczenie. Dzięki temu zrobiliśmy duży krok, aby grać lepiej. Może wygrywamy więcej w następnym turnieju. Dzisiaj ciężko pracowaliśmy, zdobyliśmy Puchar Prezydenta i bardzo się z tego cieszymy.