Czwartkowy poranek w Hali Legionów rozpoczął się od meczów o Puchar Prezydenta. Reprezentacja Słowacji stoczyła pojedynek z Argentyną o 19. miejsce w całych mistrzostwach. Europejki swój ostatni mecz przegrały z Chile, a dziewczęta z Ameryki Poludniowej uległy Czarnogórze. Finalnie zdobywcą 19.miejsca została reprezentacja Słowacji.

Przez pierwsze piętnaście minut zespoły grały bramka za bramkę, ale robiły wiele łatwych błędów. Przy stanie 4:4 Słowaczki wykorzystały chwilową gorszą grę Argentynek i dzięki dwum szybkim kotratakom zbudowały trójbramkową przewagę, którą po kilku minutach zwiększyły do pięciu bramek. Wtedy na drodze stanęła im Martina Bohner- bramkarka reprezentacji z Ameryki Południowej, która wybroniłka kilka piłek. Dzięki temu jej koleżanki mogły zniwelować straty. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:8.

Przez większą część drugiej połowy zespoły grały na równym poziomie, zachowując wynik remisowy. Dopiero w czterdziestej dziewiątej minucie Argentyna zdołała zdobyć gola dającego prowadzenie. Jednak na nim się nie skończyło. Chwilę później po dwóch niecelnych rzutach Słowaczek, podpopieczne Giselle Pintos wyszły na trójbramkowe prowadzenie. Niestety je roztwoniły. Ostatnia minuta drugiej połowy była istnym horrorem. Na tablic widniał wynik 23:24. Piłkę miały Argentynki, ale Europejki zdołały ją przechwycić. Po chwili jedna z nich została sfaulowana i sędzia podyktował rzut karny. Wykorzystała go Daniela Trepacova, która doprowadziła do remisu 24:24.

Następnym krokiem który miał rozstrzygnąć to spotkanie okazała się seria rzutów karnych. Argentynki nie wykorzystały już pierwszego rzutu i to on na koniec zdecydował o ich porażce.

Oficjalnie Słowacja zajęła na tych mistrzostwach 19.miejsce, a Argentyna 20.

SŁOWACJA-ARGENTYNA 29:28 (11:8) (24:24)

SŁOWACJA: Olahova, Opatova – Trepacova 7, Marcincakova, Beluskova, Pastorekova, Meszaros 7, Ratvajska 5, Chovanova, Holincova 2, Kakascikova 1, Kosova 2, Michalkova 2, Galkova, Manczal 2.

ARGENTYNA: Bohner, Garrido – Prado, Viviers 2, Bono 7, Cavo 7, Rios 1, Rivero, Pelatay Ritacco, Villarrazza 1, Irribarria 1, Vazquez, Azcune 2, Ballada 3, Baggio 3, Cuccuini 1.

WYPOWIEDZI:

Rasmus Poulsen,trener reprezentacji Słowacji: Chcieliśmy zakończyć te mistrzostwa z dobrym samopoczuciem. Nie czuliśmy się dobrze, pewnie podczas meczu, ponieważ cały czas goniliśmy wynik. Dzisiaj mieliśmy w sobie więcej pasji. Miieliśmy, także ogromne szczęście, gdyż seria rzutów karnych jest istną loterią. Jesteśmy szczęśliwi, że zakończyliśmy ten turniej pozytywnie.