W pierwszym sobotnim spotkaniu na przeciwko siebie stanęła reprezentacja Hiszpanii i Niemiec. Faworytem meczu były nasze zachodnie sąsiadki, które podołały temu założeniu i odniosły pewne zwycięstwo.

Mecz od dwubramkowego prowadzenia, rozpoczęły Hiszpanki. Niemki wyrównały w piątej minucie, a po chwili widzieliśmy wynik 2:4. Wtedy dziewczęta z Półwyspu Iberyjskiego wykorzystały rzut karny, a ich bramkarka Nicole Wiggins Sancho zamurowała bramkę. Najpierw wybroniła rzut z ataku, a potem z siódmego metra. Dzięki temu wyszły one na prowadzenie. Jednak nie potrwało ono długo, ponieważ po drugiej stronie boiska równie świetnie broniła Niemka – Charley Zenner. Po jej interwencjach był remis 8:8. Wówczas Hiszpanki zaczęły popełniać błędy w ataku, nie trafiały do bramki, a w obronie łatwo pozwalały na oddawanie rzutów przez przeciwniczki. Koniec pierwszej połowy był falą błędów w wykonaniu obu drużyn. Przez prawie pięć minut żadna ekipa nie zdobyła gola.

W drugiej części spotkania przewaga Niemek stopniała tylko na chwilę do dwóch trafień, aby dziesięć minut przed końcem meczu, urosnąć do dziewięciu trafień. Hiszpanki popełniały bardzo łatwe błędy w ataku, a dodatkową przeszkodą była dla nich Charley Zenner. Mimo wysokiej obrony podopiecznych Alfreda Rodrigueza, Niemki zdobywały konsekwentnie bramki i zakończyły mecz wynikiem 20:24.

HISZPANIA-NIEMCY 20:24 (9:11)

HISZPANIA:  Wiggins, Suarez Martinez-Gandia – Palomo 2, Fernandez-Agusti 3, Sobrepera 7, Spugnini, Vallina, Morales, Martinez, Moles 3, Mendez, Arcos 3, Diaz, Capdevilla, Loidi 1, Quevedo 1.

NIEMCY: Zenner, Waldenmaier – Uhlmann 3,Hausherr, Kockel 1, Weise 7, Andreas 3, Muehlner 1, Quist 2, Von Pereira 3, Agwunedu, Wulf, Neubrander 1, Golla 1, Michalczik 1, Bleckmann 1.

WYPOWIEDZI:

Alfredo Rodriguez Alvarez, trener reprezentacji Hiszpanii: Po pierwsze, gratulacje dla Niemiec, ponieważ myślę, że wykonali dobrą robotę, zagrali fantastyczny mecz. Staraliśmy się ulepszyć naszą grę w obronie. Niestety, popełniliśmy wiele błędów podczas ataku. Kiedy grasz przeciwko mistrzostwom świata, nie możesz popełniać wielu błędów.

Julia Weise, zawodniczka reprezentacji Niemiec: To był dla nas dobry turniej, pomimo, że nie awansowałyśmy do strefy medalowej. Chciałyśmy zdobyć wyższe miejsce, ale walko o piąte miejsce też nie jest zła. Dzisiaj również zagrałyśmy dobry mecz. Po jutrzejszym meczu będziemy miały chwilę przerwy, ale potem znowu wracamy do treningów.