Brązowy medal dla Korei! Zawodniczki z Azji w spotkaniu o trzecie miejsce pokonały Szwecję.

W pojedynku o brązowy medal zagrały ze sobą Korea i Szwecja.Obie te drużyny dość pewnie przegrały półfinałowe pojedynki i teraz mogły się czuć mocno podrażnione i zmotywowane w walce o trzecie miejsce w turnieju. Początek spotkania należał do Korei, która dość szybko odskoczyła na 2-3 bramki, jednak jeszcze przed kwadransem Szwedki zmniejszyły straty do jednego gola. W kolejnych minutach sytuacja znów się powtórzyła, ale tym razem zawodniczki z Azji nie wypuściły prowadzenia z rąk i po pierwszej połowie miały o trzy trafienia więcej niże ekipa ze Szwecji.

Tylko na samym początku drugiej połowy mogło się wydawać, że kolejne minuty tego spotkania będą wyrównane. Korea zaczęła grać bardzo dobrze, szybko budować przewagę i w 41. minucie wyszła na prowadzenie 24:17. To był kluczowy moment tego spotkania, gdyż później zawodniczki ze Skandynawii nie były w stanie odrobić strat. Koreanki do samego końca kontrolowały boiskowe wydarzenia i mogły się cieszyć z brązowego medalu mistrzostw świata!

Korea – Szwecja 34:27 (17:14)

Korea: Lee, Yeo 1 – Choi 2, Jeong Y. 1, Jeong H., Park, Son 2, Jo 1, Lee, 1 Kim 3, Oh 6, Kim J. 1, Kim H., Park 2, Yun 9, Woo 5

Szwecja: Lundahl, Hultberg-Dahlgren, Espling-ek – Alm 3, Cardell 1, Moreno, Wahlstrom, Wallenberg 1, Sandberg 4, Dahlstrom, Jarvin 2, Dano 5, Sjostrand Hallman 4, Schelin, Andersson 7, Dahlberg

WYPOWIEDZI:

Niklas Harris (trener, reprezentacja Szwecji): Aby wygrać z takim zespołem, musisz dać 100% z siebie. Sądzę, że dzisiaj daliśmy 90%, jesteśmy bardzo zmęczeni po długim turnieju. To nie tak, że nie wiedzieliśmy, jak grać przeciwko Korei, wiedzieliśmy. Właściwie byliśmy przygotowani naprawdę dobrze, graliśmy przeciwko nim trzy tygodnie temu. Są świetnym zespołem, podczas tego turnieju przegrali tylko jeden mecz. To co osiągnęliśmy to  dla nas wielki sukces. Jesteśmy wśród czterech najlepszych zespołów na świecie.