Pomimo tego, że chorwacka drużyna składa się z zawodniczek na co dzień grających w wielu różnych klubach, duch zespołu w ogóle na tym nie cierpi. Przyjeżdżają do Kielc szukać własnych ograniczeń. Nie dajcie się zwieść uroczym uśmiechom – te dziewczyny to prawdziwe wojowniczki!

To już ostatnia prosta dla wszystkich ekip, które w sierpniu wezmą udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata Kobiet do lat 18. Chorwackie „Kadetkinje” w zeszły czwartek, 5 lipca, rozpoczęły zgrupowanie w malowniczym Zadarze nad Adriatykiem, gdzie pod czujnym okiem swojego trenera, Gorana Bobcia, przygotowują się do kieleckiego turnieju.

Reprezentacja Chorwacji składa się z zawodniczek na co dzień grających w różnych klubach. Niektóre z nich występują nawet w krajowej pierwszej lidze! Dziewczęta z tego zespołu wzięły wspólnie udział w jednych zawodach rangi mistrzowskiej, które w zeszłym roku rozgrywano na Słowacji – w W 17 EHF EURO zajęły 13. miejsce.

Członkowie całego zespołu wraz ze sztabem szkoleniowym bardzo cieszą się z możliwości wzięcia udziału w mistrzostwach świata po raz pierwszy. Spodziewają się dużej dozy nowych doświadczeń, które pozwolą zawodniczkom rozwinąć się nie tylko na kanwie sportowej. Choć grupa B, w której grają, jest trudna, Chorwatki uważają, że wszystko zależy od nich samych. Chcą dać z siebie wszystko, by zobaczyć, jakie mają możliwości i gdzie znajdują się ich granice.

Kluczowymi zawodniczkami są bramkarka Petra Marinović i lewa rozgrywająca Ema Guskić. Obie zawodniczki są z młodszego rocznika 2001, a już odgrywają w nim ważne role. Ich dyspozycja może być decydująca dla ostatecznego wyniku chorwackiej ekipy.

Dziewczęta, jedva čekamo da se vidimo u Poljskoj!

Zobacz pełny profil reprezentacji Chorwacji z szerokim składem na mistrzostwa w Kielcach TUTAJ.

Zobacz PLAN GIER drużyny w grupie B.