Ciężko jest działać pod presją, zwłaszcza gdy ma się naście lat. Te dziewczyny mają jednak coś do udowodnienia i presji się nie boją! Po wygraniu zeszłorocznych Mistrzostw Europy do lat 17, przyjeżdżają do Kielc z jasno postawionym celem – chcą móc w sierpniu wyjechać ze stolicy województwa świętokrzyskiego z kolejnym tytułem.

„Dużo trudniej jest utrzymać poziom godny mistrza Europy, aniżeli nim zostać” – mówi trener niemieckiej ekipy, Maik Nowak – „Doskonale o tym wiemy i podejmujmy wyzwanie!”. Dla Niemek liczą się tylko najwyższe laury. To triumfatorki zeszłorocznych Mistrzostw Europy U17, dzięki czemu automatycznie zakwalifikowały się do sierpniowych zawodów w Kielcach. Wszyscy wiedza, że z tym tytułem wiążą się oczekiwania i ogromna odpowiedzialność, lecz jak podkreśla trener Maik Nowak, chcą podjąć wyzwanie i dać z siebie wszystko.

Okres przygotowawczy mocno dał się mistrzyniom Europy we znaki. Zawodniczki zarobiły kilka kontuzji, które wykluczyły je z turnieju towarzyskiego, na którym miały dopracować ostatnie szczegóły i zweryfikować formę przed mistrzostwami świata.

Dziewczęta wraz ze sztabem szkoleniowym zdają sobie sprawę, że czeka ich wymagająca przeprawa po zdobycie kolejnego tytułu.  Uważają, że zarówno grupa A (w której grają) jak i B są bardzo silne, ponieważ w ich skład wchodzą zespoły światowej klasy.  Mimo to, nie mają zamiaru się poddać, chcą dać z siebie wszystko, by wyjeżdżając z Kielc móc dołożyć na swoje konto tytuł mistrza świata.

Dziewczyny, wir können es kaum erwarten, Euch in Polen zu sehen!

Zobacz pełny profil reprezentacji Niemiec z szerokim składem na mistrzostwa w Kielcach TUTAJ.

Zobacz PLAN GIER drużyny w grupie A.