Na razie oczy węgierskich fanów szczypiorniaka skupione są na ich starszych koleżankach, które właśnie awansowały do półfinału, rozgrywających się w ich własnym kraju, mistrzostw świata do lat 20. Wkrótce zamierzają przejąć pałeczkę i same przyciągnąć zainteresowanie kibiców podczas turnieju w Kielcach. Plan minimum? Najlepsza ósemka. Marzenia? Podium!

Węgierskie zawodniczki na co dzień występują w profesjonalnych klubach pod okiem znakomitych trenerów, którzy włożyli ogromny wkład w przygotowanie dziewcząt do międzynarodowej rywalizacji.  „Uważam, że klubowi szkoleniowcy wykonują kawał dobrej roboty. Dziewczęta są bardzo utalentowane, a dzięki codziennej pracy prezentują znakomitą formę” – mówi trenerka Beáta Bohus. W zeszłym roku jej drużyna triumfowała na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy, a także zajęła trzecią lokatę na Mistrzostwach Europy U17.

W okresie przygotowawczym Węgierki nie próżnują. W planach mają międzynarodowy turniej z udziałem Francji, Rumunii i Rosji, a także dwa towarzyskie spotkania z Holandią i Słowacją. „Nasz ostateczny skład jeszcze się nie wykrystalizował. Możliwe, że przed nami jeszcze drobne zmiany taktyczne, dostosowujące styl gry do ostatecznych personaliów. Wciągu nadchodzących tygodni wszystko się wyjaśni” – wyjaśnia Bohus – „Jestem zadowolona z naszej ofensywy, na każdej pozycji mamy po dwie równorzędne zawodniczki. Potrzebujemy jeszcze trochę czasu, by dopracować obronę, ale każda drużyna ma jakieś słabości. U nas, jak na razie, są to boczne rozegrania”.

Na mistrzostwa świata do Kielc Węgierki przyjeżdżają, by zdobyć doświadczenie i udoskonalić swoje umiejętności, a jednocześnie chcą zająć jak najwyższą lokatę.

Celem minimum jest uplasowanie się w najlepszej ósemce, a zajęcie miejsca na podium byłoby spełnieniem marzeń. Zespół Beáty Bohus, zdaje sobie sprawę, że nie będzie to łatwe, lecz zawodniczki zapewniają, że dadzą z siebie wszystko, aby to osiągnąć. Dziewczyny liczą na niezwykle ciekawe spotkania, szczególnie z drużynami z egzotycznych zakątków świata. „Oczywiście chcemy zająć najwyższą możliwą pozycję. Jeśli uda nam się dostać do najlepszej czwórki, będziemy bardzo szczęśliwe, ale najpierw musimy osiągnąć poziom najlepszej ósemki, co wcale nie będzie łatwe” – podsumowuje trenerka.

Dziewczyny, már alig várjuk, hogy Lengyelországba érkezzetek!     

Zobacz pełny profil reprezentacji Węgier z szerokim składem na mistrzostwa w Kielcach TUTAJ.

Węgry zagrają w grupie B, razem z Chorwacją, którą prezentowaliśmy na początku tego tygodnia.