Grafik reprezentacji Rumunii jest wyjątkowo napięty tego lata. Dziewczęta prowadzone przez gwiazdę krajowego handballu, Carmen Amariei, mają w planach mnóstwo gier towarzyskich ze swoimi grupowymi rywalami i potencjalnymi przeciwnikami w kolejnych etapach turnieju w Kielcach. Była rumuńska rozgrywająca przejęła zespół w 2017 roku, zajmując z nim siódme miejsce na mistrzostwach Europy w Słowacji, co dało drużynie bezpośrednią kwalifikację do tegorocznych mistrzostw świata. W grupie A przeciwnikami Rumunek będą m.in. gospodynie, Polki.

Reprezentację Rumunii na tle innych zespołów wyróżnia osoba trenerki. Jest nią Carmen Andreea Amariei, rumuńska gwiazda piłki ręcznej.  W trakcie swojej kariery zawodniczej zdobyła między innymi złoto na Mistrzostwach Świata Kobiet U20 w 1995. Dwa lata później, na tej samej imprezie wywalczyła brąz, a w 1999 roku z seniorkami uplasowała się na czwartej pozycji.  W barwach reprezentacji Rumunii w 210 spotkaniach zdobyła 847 bramek.

Wśród zawodniczek szczególną uwagę należy zwrócić na najlepszą bramkarkę mistrzostw Europy 2017, Dianę Ciucę, środkowe rozgrywające, Andreę Popę i Denisę Valcan, oraz lewą rozgrywającą, Andreę Tarsoaga.

Rumunki na tegoroczny czempionat zakwalifikowały się dzięki zajęciu 7. miejsca na Mistrzostwach Europy w 2017 r. Aby doszlifować swoje umiejętności przed turniejem w Kielcach, w czasie okresu przygotowawczego rozgrywają dużą ilość spotkań towarzyskich z zawodniczkami z Polski, Tunezji, Czech, Słowacji, Norwegii, Danii i Czarnogóry.

Zobacz pełny profil reprezentacji Rumunii z szerokim składem na mistrzostwa w Kielcach TUTAJ.

Rumunia zagra w grupie A z Polkami oraz Niemkami, które prezentowaliśmy w zeszłym tygodniu.