Słowacja to jedna z najmłodszych drużyn na turnieju w Kielcach. Dziewczyny kipią zapałem i młodzieńczą energią, a przy okazji, jako zespół, posiadają bardzo ciekawą ceche – w sumie komunikują sie w pieciu jezykach! Same o sobie mówią, że są kompletnie nudne. Czy to prawda? Sprawdźcie sami!

Reprezentacja Słowacji jest jedną z najmłodszych ekip na mistrzostwach, w swoich szeregach ma sporo dziewcząt z roczników 2002 i 2003. W Kielcach zespół chce się skupić na zdobyciu doświadczenia i nowych umiejętności. Na osiągnięcia przyjdzie czas. Zawodniczki pragną zaprezentować się jak najlepiej, aby po turnieju czuć satysfakcję i móc śmiało powiedzieć, że dały z siebie wszystko.

Zespół jest jak jedna, ogromna rodzina, posiadająca zarówno mocne jak i słabe strony. Ciekawą charakterystyką słowackiej ekipy jest znajomość języków – w sumie, zawodniczki wspólnie ze sztabem szkoleniowym, potrafią komunikować się w pięciu językach – słowackim, węgierskim, angielskim, duńskim i niemieckim!

Dziewczyny, nemôžme sa dočkať , kedy vás uvidíme v Poľsku! 

Zobacz pełny profil reprezentacji Słowacji z szerokim składem na mistrzostwa w Kielcach TUTAJ.

Słowacja zagra w grupie A z Polską, Brazylią, Angolą, a także z Niemkami i Rumunkami, które prezentowaliśmy w zeszłym tygodniu.