Znacie tego piegowatego rudzielca, który mieszka ze swoją małpką, Panem Nilssonem w Willi Śmiesznotce? Jasne, że znacie, każdy zna. Ikona szwedzkiej kultury jest bardzo ważna dla młodzieżowej reprezentacji tego kraju i towarzyszy im podczas każdego meczu. „Ta dziewczynka idealnie odzwierciedla ducha Szwecji i energię naszego zespołu” – śmieje się trener Harris.
Reprezentacja Szwecji jest obecnie pomiędzy dwoma zgrupowaniami przed mistrzostwami świata. Za sobą mają już obóz, który zakończył się na początku lipca, a przed nimi wciąż turniej Scandinavian Open, w którym zmierzą się z Koreą Południową, Norwegią i Danią. Zawody odbędą się w dniach 27-29 lipca.
Szwedki słyną z dobrej obrony, która umożliwia zespołowi przeprowadzać szybkie kontry. Podopieczne Niklasa Harrisa bezwzględnie wykorzystują każdą stratę rywalek, a dzięki świetnej bramkarce, Josephine Hultgren Dahlgren, która bezbłędnie rozprowadza piłkę w kontratakach, w mgnieniu oka znajdują się przed polem bramkowym przeciwniczek.
Skandynawki chcą dotrzeć do 1/8 finału. Gdy ten cel zostanie zrealizowany, presja wyniku ustąpi nieco miejsca radości z gry i nadziei na jak najlepszy wynik w każdym kolejnym meczu. Trener Harris za największy atut swojej ekipy uważa ducha zespołu. „Żadna zawodniczka nie jest ważniejsza od drużyny. Drużyna zawsze jest na pierwszym miejscu” – mówi. Do tej pory jego dziewczyny brały udział tylko w jednym dużym turnieju – na zeszłorocznych mistrzostwach Europy zajęły dziewiąte miejsce.
Drużyna przed każdym meczem śpiewa wspólnie piosenkę z filmu „Pippi Langstrumpf”. Ten piegowaty rudzielec jest ikoną szwedzkiej kultury, stworzoną przez znaną w całej Europie pisarkę, Astrid Lindgren. „Ta dziewczynka idealnie odzwierciedla ducha Szwecji i energię naszego zespołu” – śmieje się trener Harris. Kto nie pamięta tej piosenki z dzieciństwa, niech koniecznie nadrobi zaległości, bo w Kielcach z pewnością wiele razy ją usłyszy!

Zdaje się, że z tymi dziewczynami będzie naprawdę wesoło! Vi längtar efter att komma till Polen!

Zobacz pełny profil reprezentacji Szwecji z szerokim składem na mistrzostwa w Kielcach TUTAJ.

Szwecja zagra w grupie B, z Węgrami, Danią, Egiptem, Chile i Chorwacją.