Nad prawidłowym przebiegiem spotkań turnieju w Kielcach będzie czuwało szesnaście par sędziowskich. Wśród nich są przedstawiciele Polski, arbitrzy z Płocka, Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota.

Wyobraź sobie ogromną arenę. Piętnaście tysięcy kibiców i sympatyków piłki ręcznej. Część z nich wspiera drużynę żółtych, a reszta ekipę niebieskich. Pierwsza akcja meczu i już wtedy dochodzi do małej sprzeczki pomiędzy zawodnikami na boisku. Kto sfaulował? Na hali słychać krzyki, kłótnie pomiędzy kibicami zwaśnionych drużyn. Jak pogodzić obie strony konfliktu? Wtedy na środek parkietu wchodzi dwóch panów, którzy uratują to widowisko. Tak, masz rację, to para sędziowska.  

To oni czuwają nad prawidłowym przebiegiem meczu, przestrzeganiem zasad, sygnalizują faule, przyznają żółte, czerwone kartki, kary dwuminutowe, a przede wszystkim są bezstronni i starają się obiektywnie rozstrzygnąć sporne sytuacje.

Na Mistrzostwach Świata Kobiet w piłce ręcznej do lat 18 nie zabraknie równie wspaniałych arbitrów. Szesnaście duetów sędziowskich będzie czuwało nad prawidłowym przebiegiem spotkań. 

W tym elitarnym gronie znajduje się również para z Polski! Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota zostali docenieni przez Międzynarodową Federację Piłki Ręcznej za swoją dyspozycję w ciągu minionego sezonu.  

Panu Bartoszowi i panu Marcinowi życzymy powodzenia! Do zobaczenia w Kielcach!  

 

Karolina Zielonka