W sobotę, 4 sierpnia, o godzinie 16, w kieleckiej Galerii Echo odbędzie się prezentacja kadry Polski piłkarek ręcznych do lat 18, która weźmie udział w mistrzostwach świata. Prezentacja odbędzie się na scenie na poziomie – 1. Turniej będzie rozgrywany w dniach 7-19 sierpnia w Kielcach. Ceremonia otwarcia i pierwsze mecze już w najbliższy wtorek, w tym pojedynek Polska – Angola. Wcześniej będzie można podglądać reprezentację Polski na treningach otwartych.

Mistrzostwa świata juniorek to największa w historii Kielc impreza piłki ręcznej. Do stolicy regionu świętokrzyskiego przyjadą 24 reprezentacje. W mistrzostwach zagra zawodniczka Korony Handball Kielce, Magda Więckowska. Wstęp na wszystkie mecze mundialu jest bezpłatny.

W sobotę o godzinie 16 w Galerii Echo przy ulicy Świętokrzyskiej 20 odbędzie się prezentacja ekipy Biało-Czerwonych. Weźmie w niej udział cała drużyna i sztab szkoleniowy. Odbędą się konkursy dla kibiców, będą rozdawane mundialowe gadżety.

Reprezentacja Polski przez kilka dni przygotowywała się już w Kielcach. Potem zawodniczki dostały kilka dni wolnego, a w czwartek znów przyjechały do Kielc. Nasze zawodniczki kibice mogą zobaczyć również podczas otwartych treningów: w czwartek, 2 sierpnia w godzinach 18-20 (Hala Legionów), w piątek, 3 sierpnia w godzinach 10-12 i 16-18 (Hala Legionów), w sobotę, 4 sierpnia w godzinach 10.30-12.30 i 18-20 (hala przy ulicy Krakowskiej 72) i w poniedziałek, 5 sierpnia w godzinach 10-12 (hala przy ulicy Krakowskiej 72). Po każdych zajęciach będzie można porozmawiać z kadrowiczkami i zrobić sobie z nimi zdjęcia.

Pierwszy mecz nasza drużyna rozegra we wtorek, 7 sierpnia w Hali Legionów, a rywalem będzie Angola. Spotkanie rozpocznie się ok godz. 18.30, pół godziny wcześniej wystartuje ceremonia otwarcia. Poza Angolą, Polska w grupie eliminacyjnej zmierzy się ze Słowacją (9 sierpnia, godzina 18), Rumunią (10 sierpnia, godzina 18), Niemcami (12 sierpnia, godzina 18) i Austrią (13 sierpnia, godzina 18). Wszystkie mecze naszej drużyny odbędą się w Hali Legionów.

Mecze kieleckiego mundialu będą się odbywały w dwóch obiektach – Hali Legionów przy ulicy Drogosza 2 i hali Politechniki Świętokrzyskiej przy Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego 7.

Tekst: Paweł Kotwica/Echo Dnia