W sobotę, 4 sierpnia, w kieleckiej Galerii Echo odbyła się prezentacja polskiej drużyny narodowej, która wystąpi w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej Kobiet do lat 18 w Kielcach.

Stawiamy sobie najwyższe cele, bo każda z nas ciężko pracowała na to, by w Kielcach walczyć o medale – powiedziała dziś ze sceny w kieleckiej Galerii Echo kapitan reprezentacji Polski, Magda Więckowska. O godz. 16:00, w sobotę, rozpoczęła się tam prezentacja biało-czerwonej ekipy. Wszystkie zawodniczki oraz członkowie sztabu szkoleniowego zostali przedstawieni zgromadzonej w galerii publiczności, a po części oficjalnej można było zrobić sobie z nimi zdjęcia i poprosić o autografy.

W imieniu Związku Piłki Ręcznej w Polsce zaproszonych gości i polskich zespół przywitał wiceprezes ZPRP, wiceprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Świata, Grzegorz Budziosz. – Serdecznie dziękuję Galerii Echo za okazaną pomoc w organizacji prezentacji biało-czerwonej drużyny, a Miastu Kielce za dobre wypełniania roli współgospodarza turnieju – powiedział wiceprezes Budziosz.

Spotkanie z młodymi reprezentantkami kraju przebiegło w znakomitej atmosferze. Dziewczyny były bardzo otwarte, chętnie odpowiadały na pytania kibiców i z uśmiechem pozowały do zdjęć. Nic, dziwnego, w Kielcach od samego początku czują się komfortowo. Miasto każdym swoim zakamarkiem informuje o zbliżających się mistrzostwach. Zewsząd przechodniów witają plakaty i bilboardy promujące turniej, który rozegra się w dniach 7-19 sierpnia. Czujemy się tu, jak u siebie w domu – mówiła trener kadry, Agnieszka Truszyńska – Bardzo dziękuję wszystkim za tak miłe przyjęcie w Kielcach.

Reprezentację Polski w niedzielne popołudnie czeka ostatni sprawdzian przed startem zawodów. Biało-czerwone w meczu sparingowym zmierzą się Hiszpankami. Na prośbę trenerów, spotkanie będzie zamknięte dla publiczności.

fot. Anna Benicewicz-Miazga, Łukasz Zarzycki