Niesamowite jak czas szybko mija. Dopiero co przyznano Kielcom organizację Młodzieżowych Mistrzostw Świata Kobiet do lat 18, a już jutro po trzydziestu trzech miesiącach oczekiwania ten ogromny turniej na dobre rozpocznie się w stolicy województwa świętokrzyskiego!

Pierwszy dzień turnieju na wszystkich zawodach rangi europejskiej czy światowej jest wyjątkowy. Oprócz meczów zawsze ma miejsce wyjątkowe wydarzenie – ceremonia otwarcia. Podczas kieleckiego czempionatu nie będzie inaczej. Czeka na nas mnóstwo atrakcji!

Dokładnie we wtorek, 7 sierpnia, o godzinie 17:45 rozpocznie się wielkie widowisko artystyczno-muzyczne. Widownię rozgrzeją tancerze ze Świętokrzyskiego Klubu Tańca i Tańca Sportowego ,,JUMP”.

Nie zabraknie również wyjątkowych gości. Na trybunach Hali Legionów zasiądą bowiem Mistrzowie i Mistrzynie Polski, PGE VIVE Kielce i MKS Perła Lublin, a także zawodniczki Korony Handball. Jest to ogromna szansa, aby zdobyć autograf czy zrobić sobie zdjęcie zawodnikami i zawodniczkami światowej klasy! Wśród nich m.in.: Michał Jurecki, Julen Aginagalde, Luka Cindrić, Blaz Janc oraz Kinga Achruk czy Weronika Gawlik!

Gwiazdą wieczoru będzie Agnes Violin. To polska utalentowana skrzypaczka, której znakiem charakterystycznym są diamentowe skrzypce elektryczne. W swojej twórczości łączy ona klasykę z nutą nowoczesnego brzmienia.

Jutrzejszej ceremonii będzie towarzyszyć efektowny pokaz świateł

Tuż po ceremonii otwarcia, o godzinie 18:30 rozpocznie się spotkanie Polek z reprezentacją Angoli. Dla biało-czerwonych będzie to historyczny mecz, ponieważ po raz pierwszy wystąpią na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata! Dlatego warto pozostać na trybunach i z całego serca wspierać nasze ,,Perełki”, jak swoje podopieczne nazywa trener Agnieszka Truszyńska.

Zapraszamy serdecznie na wielkie widowisko w Hali Legionów! Przypominamy, wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny!

Karolina Zielonka