Reprezentantki Hiszpanii i gospodynie Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet do lat 18  dokonują ostatnich szlifów przed rozpoczęciem turnieju.

W niedzielę wieczorem Polki i Hiszpanki spotkały się na wspólnym treningu, podczas którego rozegrały grę testową. Dla sztabów szkoleniowych była to doskonała okazja, by przećwiczyć i dopracować różne warianty w obronie i ataku.

Treningowi przyglądał się specjalny gość – jeden z najlepszych obrotowych na świecie, wielokrotny reprezentant Hiszpanii, multimedalista największych imprez sportowych – Julen Aguinagalde. Zawodnik na co dzień występuje w PGE VIVE Kielce, dlatego Hala Legionów, gdzie odbywały się zajęcia, to miejsce, które zna jak własną kieszeń. Tym razem zamiast wylewać poty na boisku, mógł z trybun wspierać swoje rodaczki, a później życzyć im powodzenia w nadchodzących zawodach.

Przypomnijmy, że turniej rozpocznie się już 7 sierpnia. Polki rywalizowały będą w grupie A, a Hiszpanki w grupie D. Zachęcamy do odwiedzania Hali Legionów i Hali Politechniki – na boiskach można spodziewać się ogromnych emocji, a na trybunach spotkać będzie można międzynarodowe gwiazdy piłki ręcznej.