Pierwsza połowa, którą Koreanki wygrały szesnastoma golami rozstrzygnęła losy tego spotkania. Po przerwie niespodzianki już nie było.

W spotkaniu, które inaugurowało rozgrywki w grupie D Korea Południowa zmierzyła się z Tunezją. Pojedynek lepiej zaczęły Koreanki, które szybko odskoczyły na trzy bramki. Tunezyjki miały spore problemy ze sforsowaniem obrony rywalek, a gdy w 11. minucie miały na koncie ledwie dwa trafienia o czas poprosił ich trener. To jednak wiele nie pomogło, bo Koreanki po kwadransie miału o dziesięć goli więcej. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się ich wygraną szesnastoma bramkami.

Po przerwie spotkanie zrobiło się bardziej wyrównane. Wynikało to w dużej mierze z tego, że Koreanki przed przerwą zbudowały sobie bardzo wysoką przewagę. Tunezyjki po wznowieniu gry grały lepiej i przez piętnaście minut drugiej połowy rzuciły 12 goli, a więc o jednego więcej niż podczas całej pierwszej części spotkania.

Korea Południowa – Tunezja 45:27 (27:11)

Korea Południowa: Yeo, Lee M. – Choi 6, Jeong 2, Park 5, Son 1, Jo, Lee D. 5, Kim S. 12, Oh 6, Kim J., Oh 6, Kim J., Kim H, Park 2, Yun 2, Woo 2,

Tunezja: Naoui, Mkadem, Reguigui – Mhadhbi, Maaref, Eloui, Aouij 13, Yaccoub 7, Chabbi 2, Bouchalghouma, Zalfani 1, Arifa 1, Chandarli, Masri 2, Ayachi, Azri 1

Wojciech Staniec, fot. PRESSFOCUS/ZPRP

Wypowiedzi:

Seon Ok Oh (trenerka reprezentacji Korei): Uważam, że nasze zawodniczki były w bardzo dobrej formie. W pierwszej połowie na boisku zobaczyli nasze najlepsze i najbardziej doświadczone zawodniczki, a po przerwie daliśmy szansę młodszym. Być może to powód, dla którego pierwsza część spotkania różniła się poziomem od drugiej.

Yessine Arfa (dyrektor reprezentacji, Tunezja):  Mamy bardzo małe doświadczenie. Po raz pierwszy bierzemy udział w tak ważnym turnieju. Straciliśmy wiele bramek po kontratakach. Dziewczyny były trochę zestresowane, ale staraliśmy się grać dalej pomimo przegranej pierwszej połowy. Wiemy, że Korea i Francja to dwa silne zespoły, ale jesteśmy tutaj, żeby się uczyć i zbierać doświadczenie. Nasz plan to budowanie nowego zespołu krok po kroku.