Wielkie zwycięstwo Polek na MŚ w piłce ręcznej

Wydawać by się mogło, że tylko mężczyźni cieszą się dużą popularnością, jeżeli chodzi o sport. Jednak tak nie jest, a wszyscy z wielką niecierpliwością wpatrują się w to, co kobiety potrafią pokazać. Końcem roku 2022 wszyscy wpatrywali się w polski zespół piłkarek ręcznych, które pokazały na co je tak naprawdę stać.

Kto dziś wygra ważny mecz?

Polska i Hiszpania miały okazję spotkać się na parkiecie. Z góry było wiadome, że faworytkami są Hiszpankami. Czyżby takie obstawianie sprawiło, że Polki postanowiły pokazać swoją waleczną duszę?

Pierwsze minuty meczu nie obfitowały w zbyt dużą liczbę gol. Widzowie mieli niekiedy wrażenie, że zawodniczki nie do końca wiedziały, co też mają ze sobą zrobić. Bardzo długo utrzymywał się wynik 3:2 dla Polek. Dopiero potem mecz tak jakby się rozkręcił. W efekcie pierwsza część zakończyła się remisem dla Hiszpanek.

Niestety, już druga połowa nie była tak udana dla polskich szczypiornistek, które zaczęły tracić pewność i przewagę. Hiszpanki w zdecydowany sposób postanowiły pokazać, że one nadal mają dużo do powiedzenia i na pewno tak szybko się nie poddadzą.

Wygrana Polek

Na szczęście, w ciągu kilku ostatnich minut polskie zawodniczki „obudziły” się i wygrały. Wynik 22:21. Dla jednych taki wynik był szokiem, ponieważ to Hiszpania była wciąż faworytem. Ale na szczęście się nie udało. Najlepszą zawodniczką tego meczu została Monika Kobylińska, która strzeliła aż 5 goli.

Jeżeli chodzi o inne zawodniczki, które strzeliły gola dla Polski, to można wyróżnić: