Drugi dzień mistrzostw będzie znacznie mniej intensywny niż pierwszy. Drużyny grup A i C pauzują, a zatem w środę będziemy mieli dwa razy mniej meczów. Spotkania wystartują o godz. 16, równolegle w dwóch halach, Hali Legionów i Hali Politechniki Świętokrzyskiej.

HALA LEGIONÓW

Rozgrywki w Hali Legionów otworzy drużyna, która wczoraj zrobiła chyba największe wrażenie na kibicach. Dunki, które wysoko wygrały z Chorwatkami 28:21 dziś zmierzą się ze Szwedkami. O godz. 18 na parkiet wyjdą Chilijki i Węgierki – ekipy, które we wtorek obie mogły cieszyć się ze zwycięstw, a na koniec, na boisku zameldują się Chorwatki i Egipcjanki. Te ostatnie ponownie rozegrają swój mecz późnym wieczorem, co wczoraj zakończyło się wysoką porażką z Chilijkami. W starciu z Chorwacją nie zanosi się na sensację, ale dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe. Szybka regeneracja i odbudowa mentalna zawodniczek z północnej Afryki będzie kluczowa dla przebiegu ostatniego ze środowych spotkań.

GRUPA B

16:00 SWE-DEN

18:00 CHI-HUN

20:00 CRO-EGY

HALA POLITECHNIKI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ

Zespoły, które mają na swoim koncie po jednym zwycięstwie zmierzą się z ekipami, które na początek przegrały – tak w skrócie prezentuje się środowe popołudnie i wieczór w Hali Politechniki. W pierwszym spotkaniu Tunezja zagra się z Francją. Pierwszego dnia turnieju Francuzki odniosły pewne zwycięstwo, a Tunezyjki wysoko przegrały z Koreankami.

Dwie godziny później na parkiet wybiegną reprezentacje Kazachstanu oraz Korei. Ta pierwsza ekipa pokazała się z bardzo ambitnej strony we wtorkowym starciu z Hiszpanią, ale przegrały i teraz także czeka je trudne zadanie. Skuteczność – to jest to co muszą poprawić Czarnogórki, gdyż we wtorek rzuciły tylko szesnaście bramek. Jednak zadanie przed nimi trudne, bo ich rywalkami będą Hiszpanki.

GRUPA D

16:00 TUN-FRA

18:00 KAZ-KOR

20:00 MNE-ESP

ADRESY

Hala Legionów – ul. Leszka Drogosza 2, 25-093 Kielce

Hala Politechniki Świętokrzyskiej – al. Tysiąclecia państwa polskiego 7, 25-314 Kielce

Magda Pluszewska, Wojciech Staniec, fot. PRESSFOCUS/ZPRP