Po jednodniowej przerwie do gry powróciła grupa A. Pierwszy mecz pomiędzy ekipami z Austrii i Rumunii zapowiadał się niezwykle ciekawie. Niestety zawodniczki z kraju Mozarta nie podołały zadaniu i to reprezentacja znad Morza Czarnego mogła cieszyć się z pewnego triumfu. 

Już od pierwszej minuty spotkania Rumunki rozpoczęły budować swoją przewagę. W bramce świetnie spisywała się Diana Ciuca, która wybroniła większość rzutów przeciwniczek. Spowodowało to niezwykłą nerwowość Austrii zarówno w ataku jak i obronie. Zaczęły robić wiele błędów w defensywie czego wynikiem była duża ilość podyktowanych rzutów karnych na rzecz ekipy z Rumunii. Zawodniczki znad Morza Czarnego wykorzystały każdy błąd przeciwniczek. Dzięki temu na przerwę zeszły mając na swoim koncie trzynaście bramek przewagi.

Druga część spotkania niewiele różniła się od pierwszej. Rumunki nadal grały pewnie w ataku, a zmienniczka Diany – Andreea Chetraru pewnie strzegła bramki. Trener Austryjaczek – Helfried Muller próbował wszystkich wariantów gry, rotował składem. Niestety bezkutecznie. To podopieczne Carmen Amariei zachowały spokój i pewnie odniosły swoje drugie zwycięstwo w fazie grupowej.

 

AUSTRIA – RUMUNIA  19:37  (8:21)

AUSTRIA: L. Ivancok, L. Krenn – K. Martinovic, L. Fehringer 1, N. Neidhart 7, S. Draguljic 2, J. Reichert 1, L. Kofler 1, K. Dramac 2, L. Spalt 1, K. Pandza 2, A. Marksteiner , A. Matosevic, B. Kerestely 1, K. Schlegel 1.

RUMUNIA: A. Chetraru, D. Ciuca – I. Balaceanu 6, A. Cace 4, A. Coman, A. Popa 1, M. Barabas 3, D. Valcan 4, I. Marin 2, A. Tarsoaga 4 , S. Jipa, P. Moraru 1, R. Stamin 4, M. Ilie 6, M. Pica 2, D. Lascateu

 

WYPOWIEDZI:

Helfried Muller, trener reprezentacji Austrii: Zaczęliśmy grę bez defensywy. Nie mieliśmy żadnych szans i sposobu, aby zatrzymać przeciwniczki w pierwszej połowie. Sądzę,że w ataku zagraliśmy  lepiej, ale wiele razy pudłowaliśmy. Rumunia zagrała perfekcyjnie, mieli wszystko – pasję, siłę. Jestem zły na moją drużynę, ale wiem, że to nic nie pomoże. To jest turniej, jesteśmy tutaj, aby zdobyć doświadczenie.

Niemcy i Rumunia – dwa bardzo silne zespoły, z którymi się zmierzyliśmy. Jak na razie Dania gra najlepiej na tych zawodach, ale jeszcze nic nie jest przesądzone.

 

fot.PRESSFOCUS/ZPRP

GALERIA: