Czwartego dnia mistrzostw ponownie na parkiet wyjdą wszystkie drużyny. Mecze w obu halach rozpoczną się o godz. 10:00, a dwa ostatnie równolegle wystartują o godz. 20:00. W Hali Legionów największe zainteresowanie wzbudzi z pewnością spotkanie gospodyń turnieju, Polek, z Rumunkami, a w Hali Politechniki Świętokrzyskiej starcie Francji i Hiszpanii.

HALA LEGIONÓW

W grupie A wkraczamy w fazę kluczowych rozstrzygnięć. Trzy zespoły, Rumunia, Niemcy i Polska, mają na swoich kontach po cztery punkty. Słowacja, Angola i Austria natomiast, wciąż z zerowym dorobkiem czekają na pierwsze zdobycze. Dwie ostatnie ekipy zmierzą się ze sobą o odbicie się od dołu tabeli. Kto przegra, prawdopodobnie pożegna się z turniejem. Tradycyjnie, o godz. 18 Polska zagra z Rumunią. Dla gospodyń będzie to najtrudniejsze jak dotąd spotkanie, do którego dojdzie bez dnia na regenerację po rozegranym ostatnio meczu ze Słowacją.

W grupie B punkty rozłożyły się nieco inaczej. Dwie drużyny, Węgry i Dania, mają po cztery punkty, dwie kolejne, Chorwacja i Chile, po dwa, zaś Szwecja i Egipt pozostają bez punktów. Ciekawie zapowiada się szczególnie mecz Węgierek z Chorwatkami, który otworzy zmagania czwartego dnia w Hali Legionów, ale i w pozostałych zapewne nie zabraknie emocji.

GRUPA A

16:00 GER-SVK

18:00 ROU-POL

20:00 AUT-ANG

GRUPA B

10:00 HUN-CRO

12:00 DEN-EGY

14:00 SWE-CHI

HALA POLITECHNIKI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ

Nie miały zbyt wiele czasu na odpoczynek zawodniczki w grupie C, gdyż zagrają mecze dzień po dniu. Norwegia przystąpi do tego spotkania jako drużyna do tej pory niepokonana, z kolei Argentynki dobrze weszły w spotkanie z Japonią, ale ostatecznie przegrały. Na ich twarzach po tym pojedynku widać było duży smutek. Rosjanki także dobrze weszły w cały turniej, ale przed nimi spotkanie z nieobliczalną drużyną Japonii. Na koniec dnia Chinki, który jeszcze nie wygrały zagrają z Holandią, która jest podrażniona po porażce z Norwegią.

GRUPA C:

16:00 NOR-ARG

18:00 RUS-JPN

20:00 CHN – NED

Po dniu przerwy do gry wracają zawodniczki w grupie D. Na początek zmagań w Hali Politechniki Korea zagra z Czarnogórą. Czarnogórki mają na swoim koncie tylko jeden punkt, ale wywalczony w bardzo dramatycznym meczu z Hiszpanią. Wtedy losy wyniku ważyły się do samego końca. Korea Południowa dwa pierwsze mecze wygrała wysoko. Bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek Francji i Hiszpanii. Pierwsza z tych ekip ma komplet punktów i za sobą dwa dobre mecze, a druga wywalczyła trzy oczka. Tak więc stawka tego spotkania będzie wysoka. W ostatnim meczu grupy D zagrają ze sobą Tunezja i Kazachstan, które na początek dwa razy przegrały. Oznacza to, że któraś z tych drużyn wywalczy pierwsze punkty w turnieju.

GRUPA D:

10:00 KOR – MNE

12:00 FRA – ESP

14:00 TUN-KAZ

ADRESY

Hala Legionów – ul. Leszka Drogosza 2, 25-093 Kielce

Hala Politechniki Świętokrzyskiej – al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7, 25-314