Po intensywnym piątku znowu zwalniamy tempo. W sobotę na parkiety wyjdą jedynie drużyny grup B i D, podczas gdy zespoły grup A i C będą miały chwilę wytchnienia przed decydującym etapem fazy grupowej. Najciekawiej zapowiadają się wieczorne pojedynki – w Hali Legionów o godz. 20 naprzeciwko siebie staną Chorwatki i Szwedki, a w Hali Politechniki Świętokrzyskiej Czarnogórki i Tunezyjki.

HALA LEGIONÓW

W grupie B dwie niepokonane zostają dwie drużyny. Zarówno Węgierki jak i Dunki wygrały wszystkie swoje dotychczasowe mecze i wszystko wskazuje na to, że dobrą passę przedłużą o kolejny dzień turniejowy, w którym przyjdzie im zmierzyć się z dwiema ostatnimi ekipami w tabeli. Dunki podejmą Chilijki, które do tej pory wygrały jedynie z Egiptem, zaś Węgierki zmierzą się z Egipcjankami właśnie, które na koncie nie mają jeszcze żadnych punktów. Ciekawie zapowiada się ostatnie spotkanie dnia, w którym staną naprzeciwko siebie dwie drużyny ze środka tabeli, Chorwatki i Szwedki.

GRUPA B

16:00 DEN – CHI

18:00 EGY – HUN

20:00 CRO – SWE

HALA POLITECHNIKI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ 

W sobotę szczypiornistki rywalizujące w grupie C odpoczną od zmagań, natomiast takiego luksusu nie będą miały zawodniczki z grupy D. W Hali Politechniki Świętokrzyskiej zostaną rozegrane trzy mecze, których wyniki mogą mieć ogromny wpływ na końcowy układ tabeli.

W znakomitej sytuacji po trzech spotkaniach są reprezentantki Korei Południowej oraz Francji – Azjatki i Europejki bardzo pewnie wygrały swoje dotychczasowe spotkania i wszystko wskazuje, że to między nimi – w ostatniej kolejce – rozegra się walka o zakończenie rywalizacji grupowej na pozycji lidera. Zanim jednak do tego dojdzie Trójkolorowe czeka spotkanie z Kazaszkami, którym dotąd nie udało się zdobyć ani jednego punktu. Koreanki zmierzą się za to z Hiszpankami. Zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego mają na swoim koncie zwycięstwo i remis i z trzema punktami plasują się na trzecim miejscu w grupie.

Spotkanie, które może zdecydować o awansie do kolejnej rundy zostanie rozegrane o godzinie 20:00. Czarnogóra zmierzy się w nim z Tunezją i pewnym jest, że ten pojedynek przyniesie nie lada emocje.

GRUPA D

16:00 FRA – KAZ

18:00 ESP -KOR

20:00 MNE – TUN

ADRESY

Hala Legionów – ul. Leszka Drogosza 2, 25-093 Kielce

Hala Politechniki Świętokrzyskiej – al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7, 25-314