Turniej wchodzi w fazę, gdzie drużyny muszą baczyć na każdy błąd. Najmniejsze potknięcie może skutkować wypadnięciem za burtę. Środa będzie bardzo długim dniem, bo w obu halach zaczynamy o godz. 9:30, a w sumie zobaczymy aż dwanaście meczów!

HALA LEGIONÓW

Pierwsza część dnia w Hali Legionów będzie pełna emocji! O godz. 9:30 Angola zmierzy się z Egiptem. Pierwsza z ekip swój jedyny punkt zdobyła ensacyjnie remisując z Rumunią. Egipt nie zdołał wywalczyć ani jednego, ale wielokrotnie w swoich spotkaniach stwarzał swoim rywalom nie lada trudności. O godz. 11:45 Słowacja zagra z Chile. Ekipa, która w całej fazie grupowej wygrała jedynie ostatni mecz, zmierzy się z drużyną, która zwyciężyła tylko w pierwszym. Oba zespoły na koniec miały dwa punkty i oba mają wyrównane szanse na środowe zwycięstwo.

O godz. 14 rozpoczynamy 1/8 finałów. Tutaj wszystko może się zdarzyć i nawet jeśli teoretycznie silniejszy zespół podejmuje słabszy, nie ma szans na przewidzenie rezultatów. Prawdopodobnie, o awansie do ćwierćfinałów zadecyduje forma dnia! Na pierwszy ogień pójdą zwycięzcy grupy B, Węgry, które zagrają z czwartą ekipą grupy A, Austrią. Podopieczne Beaty Bohus pozostają jedyną niepokonaną drużyną w Hali Legionów i z pewnością będą chciały podtrzymać swoją szczęśliwą passę.

Po nich, na parkiet wyjdą triumfatorki grupy A, Rumunki, które zmierzą się z czwartym zespołem grupy B, Szwecją. Zawodniczki Carmen Amariei zdają się być zdecydowanymi faworytkami, ponieważ w zaskakujących okolicznościach zremisowały tylko z Angolą i minimalnie wygrały ze Słowacją, a w pozostałych pojedynkach odniosły pewne zwycięstwa.

O godz. 18:30 wielki moment dla gospodyń! Polska, która ostatecznie zajęła trzecią pozycję w grupie A, podejmie drugi zespół grupy B, Danię. Jak wskazują biało-czerwone, największymi atutami ich środowych rywalek są dynamika i rzut z dystansu, dlatego Polki będa musiały bardzo mocno popracować w obronie, by wyjść z tego meczu zwycięsko.

Na koniec dnia czeka nas świetny pojedynek! Bardzo solidne Niemki, które prezentują bardzo równą formę przez cały turniej, zmierzą się z nieprzewidywalną Chorwacją. Mecz rozpocznie się o godz. 20:45.

PRESIDENT’S CUP

9:30 ANG – EGY

11:45 SVK – CHI

1/8 FINALS

14:00 HUN – AUT

16:15 ROU – SWE

18:30 POL – DEN

20:45 CRO – GER

HALA POLITECHNIKI

Na początek dnia dojdzie do meczów w Pucharze Prezydenta. Rywalizację rozpoczną Kazachstan i Chiny, czyli drużyny, które zajęły ostatnie miejsca w grupach C i D. Dodatkowo miały one na koncie zerowy dorobek punktowy, a to oznacza, że tym razem, któraś z tych ekip będzie się cieszyć z pierwszej wygranej. Później zobaczymy mecz Argentyny i Czarnogóry, które nie awansowały do fazy pucharowej, ale w grupach kilka razy pokazały się z dobrej strony.

Później czekają nas pierwsze mecze 1/8 finału. Najpierw mocno nieobliczalna Holandia zmierzy się z Norwegią. To będzie początek emocji, a kolejne spotkania zapowiadają się równie ciekawie. Interesujący będzie wewnątrz europejski pojedynek pomiędzy Hiszpanią i Norwegią. Następnie czekają nas derby Azji, czyli pojedynek niepokonanej do tej pory Korei z Japonią. Koreanki grają w tym turnieju i do tej pory nie ma nich mocnych. Komplet zwycięstw mają także Rosjanki, które na koniec dnia zmierzą się z Tunezją.

PUCHAR PREZYDENTA:

9:30 CHN – KAZ

11:45 ARG – MNE

1/8 FINAŁU

14:00 NED – FRA

16:15 ESP – NOR

18:30 KOR – JAP

20:45 RUS – TUN

ADRESY 

Hala Legionów – ul. Leszka Drogosza 2, 25-093 Kielce

Hala Politechniki Świętokrzyskiej – al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7, 25-314 Kielce

Magda Pluszewska, Wojciech Staniec

fot. PRESSFOCUS/ZPRP

grafiki: Anna Benicewicz-Miazga/ZPRP