Drużyny w piłce ręcznej kobiet

Piłka ręczna kobiet budzi obecnie wiele emocji wśród miłośników sportu. Polska Superliga ma na swojej liście wiele ciekawych klubów, które po prostu trzeba znać. Do tej pory nie było Ci po drodze z piłką ręczną? W dzisiejszym artykule znajdziesz wiele ciekawostek na temat najlepszych drużyn damskich w piłce ręcznej.

Metraco Zagłębie Lubin

Najlepszym klubem w piłce ręcznej kobiet jest obecnie Metraco Zagłębie Lubin, który ma na swoim koncie aż 3 złote medale Mistrzostw Polski, 13 srebrnych i 4 brązowe. Kobiety z tej drużyny walczyły sobie zwycięstwo w finale z MKS Perła Lublin w finale Pucharu Polski z wynikiem 24:15.

MKS FunFloor Perła Lublin

Ogromne sukcesy na swoim koncie ma również MKS FunFloor Perła Lublin, który zdobył tytuł mistrza Polski 20 razy, a miano zdobywcy pucharu Polski – 11 razy. Szczypiornistki z Lublina mogą też się pochwalić sukcesem międzynarodowym – w sezonie 2017/2018 wygrały w Challenge Cup. Trenerką drużyny z Lublina jest Monika Marzec, wychowanką KMKS Kraśnik oraz wielokrotna mistrzyni Polski.

Klub Piłki Ręcznej Gminy Kobierzyce

Reprezentantki położonej w południowo-zachodniej części Polski gminy Kobierzyce od 2016 roku występują w Superlidze. Co ciekawe, początkowo klub ten zajmował się szkoleniami dzieci i młodzieży, a grupa seniorek została utworzona dopiero w sezonie 2011/2012. Mimo to Klub Piłki Ręcznej Gminy Kobierzyce dość szybko, bo już po dwóch latach trafił do I ligi, a sezonie 2021/2022 zdobył mistrzostwo Polski.

Młyny Stoisław Koszalin

Klub Młyny Stoisław Koszalin powstał w 1999 roku i w poprzednich latach nosił różne nazwy: AZS Politechnika Koszalin, AZS Politechnika Koszalińska i Energa AZS Koszalin. Sezon 2012/2013 przyniósł szczypiornistkom zakwalifikowanie się do 1/4 finału Challenge Cup. Drużyna trzykrotnie zajmowała trzecie oraz czwarte miejsce w mistrzostwach Polski, a jej maskotką klubową jest Fasolka.

Start Elbląg

Szczypiornistki z Elbląga cieszą się klubem o naprawdę długiej historii, ponieważ Start Elbląg w tym roku będzie obchodzić swoje okrągłe 70-te urodziny. W latach 90-tych drużyna zaliczyła występy w europejskich pucharach, a w mistrzostwach Polski po raz ostatni osiągnęła 3 miejsce w 2017 roku.

Polecane artykuły