Jak zostać wolontariuszem na mistrzostwach świata kobiet w piłce ręcznej 2023

Co trzeba zrobić, żeby zostać wolontariuszem na mistrzostwach świata kobiet w piłce ręcznej w 2023 roku? Poniżej przedstawione zostaną wszystkie potrzebne informacje oraz wymagania dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w tej imprezie.

Kto może zostać wolontariuszem?

Aby zostać wolontariuszem podczas mistrzostw świata kobiet w piłce ręcznej 2023 trzeba spełnić kilka wymogów. Po pierwsze trzeba mieć ukończone 16 lat, a jeśli jest się osobą niepełnoletnią, konieczne jest posiadanie zgody rodzica na pełnienie funkcji wolontariusza. Dobrze, jeśli kandydat zna język angielski w takim stopniu, aby swobodnie móc porozumiewać się z ludźmi. Trzeba mieć również pewne predyspozycje do pracy z ludźmi, czyli być osobą empatyczną, cierpliwą, uśmiechniętą. Połowa sukcesu to bycie człowiekiem komunikatywnym, otwartym na innych ludzi i odpornym na sytuacje stresowe. Oprócz wymaganych cech charakteru trzeba również zarezerwować czas na imprezę i być w pełni dyspozycyjnym. Spośród zadań dla wolontariuszy można wybierać działania w takich obszarach, jak:

  • pomoc w biurze organizatora,
  • sprzedaż biletów,
  • przewodnik wśród widzów,
  • opiekun drużyny,
  • prace porządkowe,
  • obsługa mediów.

Jak zostać wolontariuszem — zgłoszenie kandydatury

Wniosek o wolontariat składa się przez formularz internetowy organizatora imprezy. Nie każdy kandydat zostanie wybrany na wolontariusza. Największe szanse mają osoby, które mają doświadczenie i są w pełni dyspozycyjne w wymaganym czasie. Bardzo ważne, aby podczas wysyłania wniosku podać poprawnie wszystkie dane. Informacja zwrotna od organizatora zostaje przekazana drogą e-mailową, niezależnie od tego, czy dany kandydat zostaje przyjęty, czy nie.

Mistrzostwa świata kobiet w piłce ręcznej to największa i najważniejsza impreza w dziejach polskiej piłki ręcznej. Chyba każdy sympatyk sportu chciałby wziąć udział w takim wydarzeniu. To również doskonała okazja, aby zdobyć cenne doświadczenie i zyskać niezapomniane wspomnienia, których wszyscy będą zazdrościli.

 

Polecane artykuły