Informacje o mieście

mieszkańców

kilometrów kwadratowych powierzchni

Kielce – stolica województwa świętokrzyskiego, położona w Górach Świętokrzyskich, nad rzeką Silnicą. Stanowi regionalne centrum gospo- darcze, naukowe, kulturalne oraz wystawienniczo-targowe.

Kielce – Warszawa:

km

Kielce – Kraków:

km

Kielce – Łódź:

km

Kielce – Katowice:

km

Kielce to Miasto – Gospodarz Młodzieżowych Mistrzostw Świata Piłki Ręcznej kobiet do lat 18 – Polska 2018. To właśnie w stolicy województwa świętokrzyskiego rozegrane zostaną wszystkie mecze tych mistrzostw.

Cieszy fakt, że w naszym mieście kibice będą mogli z bliska oglądać zmagania największych, młodych talentów światowej piłki ręcznej. Przyjeżdżając do Kielc poczujesz sportową atmosferę, będziesz się świetnie bawić i odpoczywać.

Kielce – stolica województwa świętokrzyskiego, to miasto z tradycjami a zarazem nowoczesne, liczące blisko 200 tys. mieszkańców, dynamicznie się rozwijające, otwarte na turystów, na nowe technologie, na ważne inwestycje. To miejsce, o którym goście mówią, że jest perłą wśród miast południowo-wschodniej Polski.

Obiekty sportowe

Kielce są prężnie działającym ośrodkiem sportowym posiadającym nowoczesną infrastrukturę sportową pozwalającą na zaspokojenie zbiorowych potrzeb mieszkańców gminy w zakresie aktywnego spędzania wolnego czasu oraz promowania postaw służących poprawie zdrowia i sprawności zycznej. Jednym z ważniejszych elementów decydujących o upowszechnianiu kultury zycznej i wysokim poziomie sportu jest baza urządzeń sportowych i rekreacyjnych. Miejską bazę obiektów sportowych stanowią obiekty administrowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, obiekty szkolne jak również ogólnodostępne boiska osiedlowe i tereny rekreacyjne.

Hala Legionów

To największa hala sportowa w Kielcach o pojemności do 4200 miejsc siedzących. Jest to ósmy co do wielkości tego typu obiekt w kraju. Przeznaczona jest do organizacji imprez sportowych i rekreacyjnych a także kulturalno-rozrywkowych. Ale przede wszystkim jest to obiekt, na którym rozgrywane są mecze najwyższych lig: piłki ręcznej i piłki siatkowej. Trzy pozostałe hale to: Hala Sportowa przy ul.Krakowskiej i ul.Warszawskiej oraz Hala Widowiskowo-Sportowa.

Hala Sportowa Politechniki Świętokrzyskiej

Hala Sportowa Politechniki Świętokrzyskiej została oddana do użytku w 2010 roku. Obiekt ma 3400 metrów kwadratowych powierzchni, w tym 1700 metrów kwadratowych z przeznaczeniem pod boiska sportowe – do piłki ręcznej, siatkowej i koszykówki. Na widowni jest 500 miejsc siedzących.