MMŚ  2023 – akredytacje

IHF – Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej ustawnowiła wysokie standardy akredytacji przy rozgrywakch w piłkę ręczną 2023

9 aren w 9-ciu różnych miastach, 6061 bramek, 32 drużyny, które rozegrają łącznie 104 mecze. Mowa o Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej 2023! Gospodarzami turnieju są Polska oraz Szwecja i właśnie tam zgromadzą się najlepsze drużyny świata, walczące o tytuł mistrza globu. Z kim zmierzą się faworyci turnieju? Dlaczego nasz ostatni wylosowany konkurent może stanowić wyzwanie dla Polskiej drużyny?

MMŚ w Piłce Ręcznej 2023: Trudni przeciwnicy w grupie biało-czerwonych.

Dla Polskich szczypiornistów może to być trudny turniej ze względu na przeciwników, którzy zostali wylosowani w Grupie B. Na MMŚ w Piłce Ręcznej w fazie grupowej nasi rodacy zmierzą się z mocną Słowenią, Arabią Saudyjską oraz groźną Francją, która została wylosowana jako ostatnia. Eksperci są spokojni jedynie o pojedynek z Arabią Saudyjską, natomiast w meczu z Francją nie jesteśmy faworytami.

 Które drużyny zaskoczą i awansują do kolejnej fazy turnieju? 

Ciężko jednoznacznie stwierdzić kto nas zaskoczy. Patrząc na turniej MŚ w Piłce Nożnej, nasuwa się tylko jedno spostrzeżenie – sport jest nieprzewidywalny i może się zdarzyć prawie wszystko. Mówimy prawie, ponieważ od dłuższego czasu obserwujemy drużyny reprezentujące kraje w piłce ręcznej i pewne aspekty pozostają bez zmian.

W świetnej formie od wielu sezonów są Francuzi. Nie należy jednak bagatelizować doświadczenia Duńczyków, których główną motywacją jest ustanowienie historii. Właśnie oni spróbują zdobyć mistrzostwo świata po raz trzeci z rzędu!

Nie da się ukryć, że piłka ręczna jest kojarzona z Europą, więc sukcesy drużyn z Ameryki czy Afryki mogłyby szokować. Zwłaszcza, że reprezentacja USA wraca na mistrzostwa świata aż po 22 latach. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w walce o medale będziemy oglądać Szwedów, Hiszpanów ale także Niemców czy Chorwatów.

Jak przedstawiają się poszczególne grupy na Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej 2023?

Drużyny zostały przydzielone do poszczególnych grup następująco:

Grupy:

A: Hiszpania, Czarnogóra, Chile, Iran

B: Francja, Polska, Arabia Saudyjska, Słowenia

C: Szwecja, Brazylia, Wyspy Zielonego Przylądka, Urugwaj

D: Islandia , Portugalia, Węgry, Korea Południowa

E: Niemcy, Katar, Serbia, Algieria

F: Norwegia, Macedonia Północna, Argentyna, Holandia

G: Egipt, Chorwacja, Maroko, Stany Zjednoczone

H: Dania, Belgia, Bahrajn, Tunezja

Jak widzimy, grupy Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej 2023 zgromadziły wiele znakomitych drużyn, które będą walczyć o zwycięstwo. Turniej zapowiada się więc jako emocjonujące i pełne niespodzianek widowisko dla miłośników piłki ręcznej na całym świecie.

Polecane artykuły