piłka ręczna kobiet

Piłka ręczna kobiet 2023

Rok 2023 to moment, kiedy wszystkie oczy będą wpatrzone w kobiety, jakie będą walczyć w piłce ręcznej. Nie tylko mężczyznami żyje cały świat. Kobiety są równie waleczne i pokażą, że drzemie w nich prawdziwy ogień, jeżeli chodzi o zdobycie najwyższych laurów. Co należy wiedzieć o piłka ręczna mistrzostwa świata kobiet? Oto skrót najważniejszych informacji.

Termin mistrzostw świata w piłce ręcznej kobiet

Piłka ręczna kobiet mistrzostwa świata odbędą się w dniach 30 listopada – 19 grudnia 2023 roku. Są to dwudzieste szóste mistrzostwa świata. Gospodarzami będą takie kraje jak

Dania,

Norwegia,

Szwecja.

Na liście obiektów, gdzie będą rozgrywane poszczególne mecze znaleźć można:

Herning – Jyske Bank Boxen,

Kolding – Sydbank Arena,

Oslo – Nye Jordal Amfi,

Trondheim – Trondheim Spektrum,

Malmö – Malmö Arena,

Göteborg – Scandinavium.

Uczestnicy mistrzostw świata 2023 w piłce ręcznej kobiet

Fani tego sportu na pewno na bieżąco obserwują wszystkie doniesienia, jakie związane są z tymi prestiżowymi zawodami. Oni to na pewno doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w mistrzostwach będą brały udział poszczególne kraje: Dania, Norwegia, Szwecja, Francja, Czarnogóra, Holandia, Angola, Kamerun, Kongo, Senegal, Brazylia, Argentyna, Korea Południowa, Japonia, Chiny, Korea, Kazachstan.

Jak łatwo zauważyć, na tej liście nie ma Polski. Dlaczego? Piłka ręczna kobiet Polska Austria – mecz zakończył się porażką. Polskie reprezentantki przegrały mecz z Austriaczkami, który miał zdecydować o ich awansie. Mistrzostwa świata piłki ręcznej kobiet 2023 tym razem bez Polek. Co jednak nie oznacza, że nie będzie można obserwować wybitnych zawodniczek z innych krajów, jakie będą starać się o zwycięstwo w tym prestiżowym turnieju.

Piłka ręczna kobiet MŚ 2023 – jaki będzie wynik? To się okaże. Niemniej jednak można być pewnym prawdziwych emocji na sportowej arenie. Kibice już zaczynają powoli wybierać swoje faworytki. Przyjdzie poczekać nam jeszcze kilka miesięcy na to, aby poznać finalną odpowiedź odnośnie rywalizacji.

Polecane artykuły