W dniach 7-19 sierpnia 2018 roku odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Kobiet do lat 18 w Piłce Ręcznej IHF YOUTH U18 WOMEN’S WORLD CHMPIONSHIP POLAND 2018™, których gospodarzem będą Kielce. Mistrzostwa zostaną rozegrane w dwóch halach: Arenie Legionów oraz hali sportowej Politechniki Świętokrzyskiej. Podczas rywalizacji najlepszych 24 drużyn świata emocji na pewno nie zabraknie!

Na wolontariat można się zgłaszać do 15 czerwca 2018 r. Następnie prowadzone będą rozmowy rekrutacyjne. Osoby, które zakwalifikują się na wolontariat wezmą udział w szkoleniach. 

Opisy stanowisk:

p

Akredytacje

Wsparcie wolontariuszy w zakresie obsługi akredytacji dla dziennikarzy i zaproszonych gości, m.in. produkcja i wydawanie akredytacji.

p

Opiekun drużyny

Bezpośrednie wsparcie wolontariusza dla każdej drużyny. Funkcja ta jest realizowana w każdym oficjalnym miejscu turnieju przez specjalnie przygotowanych wolontariuszy posługującymi się językiem drużyn.

p

VIP

Obsługa recepcji VIP, konfekcjonowanie prezentow dla zaproszonych gości, nadzor nad strefą to najważniejsze obowiązki w jakich wolontariusze wspierają koordynatora projektu.

p

Hotele

Wolontariusze będą działać w oficjalnych hotelach, w ktorych znajdują się drużyny. Ich rolą
jest prowadzenie punktow informacyjnych oraz wspieranie koordynatora zakwaterowania w
bieżących zadaniach.

p

ACE / Obrotowy

Wolontariusz, ktory służy wsparciem w każdym innym obszarze w razie konieczności. Ta grupa wolontariuszy będzie przygotowana z każdego wymaganego działaniami zakres.

p

Centrum Wolontariatu

Obsługa wolontariuszy działających w halach w pozostałych obszarach. Wsparcie koordynatorow oraz liderow przy przygotowywaniu i przeprowadzaniu odpraw wolontariuszy. Opieka nad pomieszczeniem i pozostawionymi rzeczami. Monitorowanie przerw dla wolontariuszy we wspołpracy z liderami oraz ewentualne zastępstwo na czas zmiany.

p

Operacje meczowe

Głównym zadaniem wolontariuszy operacji meczowych jest przede wszystkim pełnienie
funkcji moppersa. Mogą rownież pomagać w przygotowaniach ceremonii dekorowania zwycięzcow oraz wspierać Support Table w bieżących działaniach, np. poprzez prowadzenie
statystyk meczowych.

p

Transport

Jeden z najbardziej istotnych punktow wolontariatu i najważniejsza część logistyczna dla turnieju. Wolontariusze pełnią głownie funkcje kierowcow dla gości VIP, zapewniając usługi transportowe pomiędzy oficjalnymi lokalizacjami turniejowymi.