Mistrzynie Świata w piłkę ręczną 2023

Mistrzostwa świata w piłkę ręczną to zawsze wielkie święto dla fanów tego sportu. W każdym kibicu mecze podczas tego turnieju wzbudzają wielkie emocje. Wszystko wokół mistrzostwa została już ustalone. Jednakże, co na chwilę obecną wiadomo?

Mistrzostwa Świata kobiet 2023 — gdzie i kiedy się odbędą?

Gospodarzem turnieju mistrzostw świata w piłkę ręczną kobiet 2023 zostały ustanowione – Dania, Norwegia oraz Szwecja. Decyzja o tym, została ogłoszona pod koniec stycznia w 2017 roku. Mecze podczas całego wydarzenia będą miały miejsce na następujących obiektach:

Jyske Bank Boxen – Herning,

Sydbank Arena – Kolding,

Nye Jordal Amfi – Oslo,

Trondheim Spektrum – Trondheim,

Malmö Arena – Malmö,

Scandinavium – Göteberg.

Całe wydarzenie zostanie oficjalnie otwarte meczem inauguracyjnym 30.11.2023 roku, a zakończone zostanie uroczystym finałem 17.12.2023 roku.

Mistrzynie Świata w piłkę ręczną 2023 — kto zagra?

Według decyzji podjętej przez radę IHF w 2018 roku, w turnieju wezmą udział 32 drużyny, zamiast 24 – jak to wyglądało do tej pory. Na chwilę obecną, do oficjalnych mistrzyń świata w piłkę ręczną 2023, mogą zostać uznane państwa organizujące cały turniej oraz ostatni zwycięzca — Holandia. Pozostałe drużyny muszą brać udział w eliminacjach, by móc od niego dołączyć. Dla każdego kontynentu przyznany został osobny termin na branie udziału w eliminacjach. W przypadku Europy odbywają się dwie rundy w ramach kwalifikacji. W przypadku pierwszej z nich — miała ona miejsce w dniach 1.11.2022r. – 6.11.2022r. Zmierzyły się następujące drużyny:

Włochy – Bułgaria,

Turcja – Wielka Brytania,

Izrael – Islandia,

Łotwa – Słowacja,

Finlandia – Austria,

Portugalia – Azerbejdżan,

Grecja – Bośnia i Hercegowina,

Kosowo – Wyspy Owcze,

Luksemburg – Ukraina.

Druga runda będzie miała miejsce od 4.04.2023r. do 12.04.2023r. i w jej ramach zmierzą się ze sobą:

Polska – Kosowo,

Turcja – Serbia,

Słowacja – Chorwacja,

Szwajcaria – Czechy,

Rumunia – Portugalia,

Austria – Hiszpania,

Islandia – Węgry,

Włochy – Słowenia,

Ukraina – Macedonia Północna,

Grecja – Niemcy.

Po zakończeniu kwalifikacji odbędzie się oficjalne losowanie grup do turnieju i wtedy, dopiero zostaną poznane oficjalne zestawienia, w jakich drużyny rozegrają swoje mecze.

Mistrzynie Świata w piłkę ręczną 2023 z pewnością dostarczą ogromu emocji każdemu kibicowi tego sportu. Podczas meczów przekonasz się, że Tobie również to zapewnią!

 

Polecane artykuły