GROUP A

GER
ROU
POL
AUT
ANG
SVK

GROUP B

HUN
DEN
EGY
SWE
CHI
CRO

GROUP C

NOR
RUS
JPN
CHN
NED
ARG

GROUP D

KOR
FRA
ESP
TUN
KAZ
MNE

Group A / Hall Legionow

Day

Match no.

Time

Match

 

7-Aug

1
2
3

10:00
12:00
18:30

GER-AUT
ROU-SVK
POL-ANG

 

8-Aug

REST
REST
REST
 

9-Aug

19
20
21

16:00
18:00
20:00

AUT-ROU
SVK-POL
ANG-GER

 

10-Aug

25
26
27
16:00
18:00
20:00

GER-SVK
ROU-POL
AUT-ANG

 

11-Aug

REST
REST
REST
 

12-Aug

43
44
45
16:00
18:00
20:00

ROU-ANG
POL-GER
SVK-AUT

 

13-Aug

49
50
51
16:00
18:00
20:00

ANG-SVK
POL-AUT
GER-ROU

Group B / Hall Legionow

Day

Match no.

Time

Match

 

7-Aug

4
5
6

14:00
16:00
20:30

DEN-CRO
HUN-SWE
EGY-CHI

 

8-Aug

13
14
15
16:00
18:00
20:00

SWE-DEN
CHI-HUN
CRO-EGY

 

9-Aug

REST
REST
REST
 

10-Aug

28
29
30
10:00
12:00
14:00

HUN-CRO
DEN-EGY
SWE-CHI

 

11-Aug

37
38
39
16:00
18:00
20:00

DEN-CHI
EGY-HUN
CRO-SWE

 

12-Aug

REST
REST
REST
 

13-Aug

52
53
54
10:00
12:00
14:00

CHI-CRO
EGY-SWE
HUN-DEN

Group C / Hall Politechnika

Day

Match no.

Time

Match

 

7-Aug

7
8
9
10:00
12:00
14:00

NOR-CHN
RUS-ARG
JPN-NED

 

8-Aug

REST
REST
REST
 

9-Aug

22
23
24
16:00
18:00
20:00

CHN-RUS
NED-NOR
ARG-JPN

 

10-Aug

31
32
33
16:00
18:00
20:00

NOR-ARG
RUS-JPN
CHN-NED

 

11-Aug

REST
REST
REST
 

12-Aug

46
47
48
16:00
18:00
20:00

RUS-NED
JPN-NOR
ARG-CHN

 

13-Aug

55
56
57
16:00
18:00
20:00

NED-ARG
JPN-CHN
NOR-RUS

Group D / Hall POLITECHNIKA

Day

Match no.

Time

Match

 

7-Aug

10
11
12
16:00
18:00
20:00

KOR-TUN
FRA-MNE
ESP-KAZ

 

8-Aug

16
17
18
16:00
18:00
20:00

TUN-FRA

KAZ-KOR
MNE-ESP

 

9-Aug

REST
REST
REST
 

10-Aug

34
35
36
10:00
12:00
14:00

KOR-MNE
FRA-ESP
TUN-KAZ

 

11-Aug

40
41
42
16:00
18:00
20:00

FRA-KAZ
ESP-KOR
MNE-TUN

 

12-Aug

REST
REST
REST
 

13-Aug

58
59
60
10:00
12:00
14:00

KAZ-MNE
ESP-TUN
KOR-FRA

EIGHTH-FINALS / PRESIDENT’S CUP

Hall Leginow

Day

Match no.

Time

Match

 

15-Aug

61
62
65
66
67
68
09:30
11:45
14:00
16:15
18:30
20:45

PC 3: 6A – 6B
PC 1: 5A – 5B
EF1: 1B – 4A
EF2: 3D – 2C
EF3: 3B – 2A
EF4: 1D – 4C

Hall Politechnika

Day

Match no.

Time

Match

 

15-Aug

63
64
69
70
71
72
09:30
11:45
14:00
16:15
18:30
20:45

PC 4: 6C – 6D
PC 2: 5C – 5D
EF5: 3C – 2D
EF6: 1A – 4B
EF7: 3A – 2B
EF8: 1C – 4D

EIGHTH-FINALS / PRESIDENT’S CUP

Hall LEGIONOW

Day

Match no.

Time

Match

 

16-Aug

73
74
77
78
81
82
09:30
11:45
14:00
16:15
18:30
20:45

PL 19-20 : L PC1 – L PC2
PL 17-18 : W PC1 – W PC2
PL 11/12
Pl 9/10
QF1 : W EF1 – W EF2
QF2 : W EF3 – W EF4

Hall Politechnika

Day

Match no.

Time

Match

 

16-Aug

75
76
79
80
83
84
09:30
11:45
14:00
16:15
18:30
20:45

PL 23-24 : L PC3 – L PC4
PL 21-22 : W PC3 – W PC4
PL 15/16
PL 13/14
QF3 : W EF5 – W EF6
QF4 : W EF7 – W EF8

SEMI-FINALS / Placement round 5-8

Hall LEGIONOW

Day

Match no.

Time

Match

 

18-Aug

85
86
87
88
12:30
15:00
17:30
20:00

PR9: L QF1 – L QF2
PR10: L QF3 – L QF4
SF 1 (WQF1-WQF2)
SF2 (WQF3-WQF4)

FINALS / Placement matches 7/8 and 5/6

Hall LEGIONOW

Day

Match no.

Time

Match

 

19-Aug

89
90
91
92
10:30
13:00
15:30
18:00
Pl 7/8
Pl 5/6
Pl 3/4
Final